מוקד הזמנות - 03-5531443
המדף שלך (המדף ריק)

פרפראות לחכמה - מי הנחל - באבי הנחל

   הוצאת נקודה טובה

הספרים פרפראות לחכמה - מי הנחל - באבי הנחל לחסידות ברסלב, בכרך אחד! פרפראות לחכמה הינו חיבורו המרכזי של ר' נחמן מטשערין (שעל שמו נקרא לפעמים בקרב חסידי ברסלב - "בעל הפרפראות"). הפירוש השיטתי הראשון על הספר ליקוטי מוהר"ן של ר' נחמן. בספר מובאים בין היתר סיפורים ושיחות שקיבל הרב מטשערין מרבו ר' נתן ושופכים אור על הבנת תורותיו העמוקות של ר' נחמן מברסלב. הפירוש הוא בסיס לפירושים האחרים שנכתבו במשך הדורות על הספר ליקוטי מוהר"ן. הספר אב"י הנחל לרבי ישראל דב אודסר זצ”ל, הינו אסופת מכתבים אשר שלח הצדיק רבי ישראל דב אודסר זצ”ל לנשיא הרביעי של מדינת ישראל, מר זלמן שזר ז”ל במשך שנות ידידותם העמוקה. מכתבי עידוד והתחזקות מהם ניתן ללמוד על קרבתם ואהבתם הגדולה של שני מנהיגי ישראל, וכיצד הם שואבים כח בלתי נדלה מתורותיו של רבי נחמן מברסלב זיע”א. 

אודות מחברי ספר פרפראות לחכמה וספר אבי הנחל

רבי נחמן גולדשטיין, הידוע בשם "ר' נחמן מטשערין", או "בעל הפרפראות" (תקפ"ה-תרנ"ד), היה רבה של העיר טשערין (אנ') שבאוקראינה, מתלמידיו הקרובים של רבי נתן שטרנהרץ מברסלב, ודמות מרכזית בהעברת המסורת הברסלבית לדורות הבאים. התפרסם בצעירותו לגאון ומעמיק, ובעודו צעיר מבן 20 כבר הוכתר לרבה של העיר טשערין (אנ') שבאוקראינה. התקרב בילדותו לר' נתן שטרנהרץ, תלמידו של רבי נחמן מברסלב, כשנשלח על ידי אביו ללמוד אצלו תורה. היה מחביבי תלמידיו של ר' נתן, שאף כיבדו מאד למרות גילו הצעיר, והתבטא כי מה שרבי נחמן השתמש בזכות אבות בשביל לקרב את סבו ר' אהרן, היה עיקר כוונתו לנכדו ר' נחמן מטשערין.

ר' נחמן קיבל מר' נתן את ה"תורה שבעל פה" של ברסלב, שיחות וסיפורים שמעולם לא הועלו על הכתב, והיה לדמות מפתח בכל מה שקשור למסורת מר' נחמן מברסלב. בספרו "פרפראות לחכמה", הפירוש הראשון על ליקוטי מוהר"ן של ר' נחמן מברסלב, מביא ר' נחמן מטשערין את סיפורה של כל תורה ותורה שמופיעה בליקוטי מוהר"ן, כפי שקיבל זאת מר' נתן בעל פה, או כפי שכתב ר' נתן בספר חיי מוהר"ן שהיה אז בכתב יד מופקד בידיו של ר' נחמן. ר' נחמן היה סופר פורה ביותר וחיבר עשרות ספרים. במקביל גם פרסם והוציא לאור את כתביו של רבו ר' נתן מברסלב, ובכללם פרפראות לחכמה, שהינו ספרו המפורסם ביותר. חלק ניכר מכתביו לא הספיק ר' נחמן להדפיס בחייו, והם נותרו בכתב יד. חלקם הודפסו לאחר פטירתו בידי תלמידיו, וחלקם אבדו במלחמת השחרור, בעת בריחת נכדו ר' אברהם שטרנהרץ מביתו שבעיר העתיקה בירושלים.

רבי ישראל דב בער אודסר ייסד זרם בחסידות ברסלב המבוסס על פתק שמצא ובו בין היתר הכיתוב נ נח נחמ נחמן מאומן. מכונה גם "בעל הפתק" ו"סבא ישראל". הרב ישראל אודסר נמנה עם זקני חסידי ברסלב בירושלים. הרב אודסר יצא למסעות הסברה ברחבי העולם, שבהם ניסה להסביר את חשיבות המסר שקיבל. במקביל ייסד את הוצאת הספרים "קרן רבי ישראל אודסר". סמלה של הקרן, "האש שלי", נמצא בבשימוש גם אצל חסידי ברסלב אחרים. המילים לקוחות מדברי רבי נחמן "האש שלי תוקד עד ביאת המשיח". בראשית שנות התשעים גדלה תנועתו של הרב אודסר. בזרם המרכזי של חסידות ברסלב התנהלו ויכוחים סביב היחס לבעלי התשובה ולשפה העברית, ובעלי תשובה רבים נמשכו לדמותו העממית של הרב אודסר, כשהם מזדהים גם עם ההתנגדות שהייתה לו כלפי מנהיגי הציבור החרדי. באבי הנחל הינו אסופת מכתבים שניהל עם הנשיא זלמן שז"ר.

 

ספר לחברים על הספר 'פרפראות לחכמה - מי הנחל - באבי הנחל'

פרפראות לחכמה - מי הנחל - באבי הנחל
לחץ על התמונה להגדלה

פרפראות לחכמה - מי הנחל - באבי הנחל

הוסף למדף מחיר: 55 ₪

לקוחות שרכשו את הספר "פרפראות לחכמה - מי הנחל - באבי הנחל", התעניינו גם בספרים הבאים:

כוכבי אור

כוכבי אור

הוסף למדף מחיר: 39 ₪

הספר טל אורות נוסף למדף שלך

עבור לתשלום