מוקד הזמנות - 03-5531443
המדף שלך (המדף ריק)

שעת נעילה

   הוצאת מכון קשר

הדיסק שעת נעילה - שירים מתפילות יום הכיפורים בנוסחים המסורתיים והמקוריים, בעיבוד חדשני ובליווי כלים חיים - צ'לו, גיטרות, וויולה, בוזוקי ועוד. תוצר של שיתוף פעולה בין מכון "קשר" לתרבות יהודית הפועל לחיזוק התרבות היהודית בתל אביב לבין ארגון "צוהר" במטרה לחבר יותר אנשים לחוויות התפילה ביום הכיפורים.

הופק ע"י מיכאל סיטבון.

 

מתוך הכתבה באתר מורשת על הדיסק שעת נעילה

בשנים האחרונות הולכת ונפוצה תופעה כלל ארצית בקרב הציבור החילוני והמסורתי בה רבים מתקרבים אל המסורת והטקסים היהודיים. במיוחד בימים אלו, בה רבים מהציבור מגיע לבית הכנסת לתפילות הימים הנוראים.

התפילות מתקיימות בכל רחבי בארץ, הקהל מגיע בהמוניו וכל שנה מצטרפים עוד ועוד אנשים. אמנם, למרות הרגשת החיבור והאחדות ששוררת בתפילות, נראה שחסר משהו, רוב הציבור שמגיע לא מכיר את התפילות וממילא מתבונן "מבחוץ", גם כשהוא מתרגש, ההרגשה היא "תיירותית" כיוון שהוא לא מרגיש כחלק מן התפילה.

בהתחלה, הוקלטו באופן חובבני מספר שירים מתוך הווי בית הכנסת וניגוני התפילות, השירים הושמעו למבקרים במסגרת תפילות מונחות שנערכו בתל אביב וכל מי שהאזין למנגינות סיפר שההרגשה בבית הכנסת הייתה שונה לגמרי. לא עוד מקום זר, לא עוד מעמד מנוכר, אלא מקום חם, ומעמד שהופך את כולנו לדבר אחד.

בעקבות כך, לפני שנתיים הורמה הכפפה והופק דיסק שלם המוקדש לתפילות הקלאסיות של יום כיפור, מהמנגינות שחוזרות על עצמן במרבית בתי הכנסת- בשם "שעת נעילה - שירים מתפילת יום הכיפורים"

  

המטרה של שעת נעילה

המטרה של 'שעת נעילה' היא להעצים את תחושת האחדות והשותפות בתפילות,  ולהדגיש שבעזרת קצת הכרות עם המנגינות התפילה הופכת למעמד נעים ומרומם.

הדיסק שעת נעילה הופק ברמה מוזיקלית מאד גבוהה, באולפן OOV של ראובן חיון, עם מגוון כלים חיים כמו צ'לו, כינור, עוד בוזוקי וכלי הקשה ייחודיים שהופכים את הדיסק לחוויה מוזיקלית מרגשת.

 

ספר לחברים על הספר 'שעת נעילה'

לקוחות שרכשו את הספר "שעת נעילה", התעניינו גם בספרים הבאים:

הספר טל אורות נוסף למדף שלך

עבור לתשלום