ספרי קודש - המדף היהודי
מוקד הזמנות: 03-5531443

מסכת אבות עם פירוש הרמב"ם - הרב יצחק שילת

הוצאת הרב יצחק שילת

מסכת אבות עם פירוש הרמב"ם - פירושו של הרמב"ם למסכת אבות בתרגומו המדויק של הרב יצחק שילת, עם פרקי הסבר והרחבה. הרב שילת  נחשב לאחד מלומדי ומלמדי הרמב"ם הגדולים בדורינו ומשמש כר"מ בישיבת מעלה אדומים. 171 עמודים של  מהדורה חדשה זו של פירוש הרמב"ם למסכת אבות, יוצאים לאור בפעם הראשונה עפ"י כתב יד קדשו של הרמב"ם, עם תרגום חדש, מורי מקומות, הסברים והרחבות של הרב שילת. 

 

רקע למסכת אבות

מן המפורסמות הוא ש"דרך ארץ קדמה לתורה ". רעיון זה מלמדנו בהתנהגות נאותה, כבוד לכל אדם באשר הוא אדם ומוסריות בסיסית הם התנאים הכרחיים לקבלת התורה. הם יכולים לעשות את זה, הם לא צריכים לעשות את זה.

ברוח זו כתובה מסכת אבות, אוסף דברי המוסר והחוכמה היהודי המפורסם ביותר. באתרים אפשר למצוא את השורשים של כל רעיון מוסרי המובא בכתביה השונים של המסורת היהודית. לפיכך עיון במסכת זו דומה ללימוד יסודות המחשבה המוסרית היהודית לדורותיה, לימוד שלא נס לחו גם לאחר אלפי שנים.

 

אודות הקדמת הרמב"ם למסכת אבות

חיבה גדולה ויתרה גילו למסכת אבות גדולי התורה בכל הדורות ועטרוה במאות פירושים. הרמב"ם עצר מפירושו השוטף למשנה כדי להקדים הקדמה בשלמה מקומות בלבד- לפני התחלת הפירוש למשנה, לפני התחלת הפירוש לפרק חלק ולפני הפירוש למספר אבות. שילת היא המהדורה המעמיקה והמדויקת ביותר להפגש עם הקדמה חשובה ויסודית זו של הרמב"ם.

ספר לחברים על הספר 'מסכת אבות עם פירוש הרמב"ם - הרב יצחק שילת'

לקוחות שרכשו את הספר "מסכת אבות עם פירוש הרמב"ם - הרב יצחק שילת",
התעניינו גם בספרים הבאים: