מוקד הזמנות - 03-5531443
המדף שלך (המדף ריק)

מגילת המרד והחורבן

   הוצאת בית אל

הספר מגילת המרד והחורבן מאת ד"ר חגי בן ארצי - 96 עמודים מנוקדים בכריכה רכה, כתובים בשפה קולחת ומתאימים במיוחד לימים אלו, ימי בין המצרים. ספר חדש ומרתק בו פורש ד"ר בן-ארצי בפני הקורא את המאבק בן 400 השנה בין העם היהודי לאימפריה הרומית. סיפורן של המרידות הגדולות, הקרבות ההירואים וגבורתם של הלוחמים ביודפת, מצדה, ביתר וקיסריה. 

תוכן הספר מגילת המרד והחורבן

מגילת המרד והחורבן מספרת את סיפור מאבקו ההרואי של העם היהודי עם האימפריה הרומית. זה היה מאבק ללא תקדים בהיסטוריה האנושית - עם קטן שמרד בכובשיו ובמשעבדיו האדירים במשך תקופה של 400 שנה! לא מרידה אחת או שתיים אלא עשר מרידות גדולות, שביטאו מסירות נפש אינסופית למען האמונה, התורה, החירות והמולדת. המאבק העצום הזה הסתיים בתבוסה צבאית, שהובילה לחורבן ולגלות של כמעט אלפיים שנה. אבל זה רק צד אחד של המטבע. 

בצד השני הוא הניצחון הדתי-רוחני של העם היהודי, ששקד ושמר על זהותו בגלותו הארוכה ואף זכה לחזור למולדתו העתיקה לאחר עשרות דורות. ולא רק שעמנו שמר על זהותו אלא הצליח להנחיל את ספרו, את התנ"ך, ואת יסודות אמונתו לכל האנושות. וראשונה שקיבלה את התנ"ך היתה האימפריה הרומית שהתנצרה! 

מתוך הספר מגילת המרד והחורבן

ספרו החדש של ד"ר חגי בן ארצי "מגילת המרד והחורבן" מאפשר לנו להיכנס ולחוש את את המאורעות ההיסטוריים במלוא עוצמתם.
"פעמיים פרץ הצבא הרומאי אל תוך הר הבית בכחות גדולים אך פעמיים נהדף על ידי הלוחמים היהודים בחזרה למצודת אנטוניה, כשהוא משאיר אחריו אלפי הרוגים בחצרות המקדש. שוב נדהמו החיילים הרומאים מרוח הלחימה ומנכונות ההקרבה של המורדים היהודים בהגנם על מקדשם. לאחר הניסיון השני שלא צלח, החליט טיטוס בי"ז בתמוז לבנות ארבע סוללות ענקיות אל חומות הר הבית כדי להכניס לתוכו בבת אחת את כל ארבעת הליגיונות שעמדו לרשותו. באותו יום י"ז בתמוז הופסקה הקרבת קרבן התמיד בגלל מצוקת הרעב הנוראה ששררה בירושלים."

ספר לחברים על הספר 'מגילת המרד והחורבן'

לקוחות שרכשו את הספר "מגילת המרד והחורבן", התעניינו גם בספרים הבאים:

כמים ליבך

כמים ליבך

הוסף למדף מחיר: 59 ₪

הספר טל אורות נוסף למדף שלך

עבור לתשלום