מוקד הזמנות - 03-5531443
המדף שלך (המדף ריק)

ישראל והזמנים חנוכה

   הוצאת חוה - בית אל

הספר ישראל והזמנים בנושא החג חנוכה וט"ו בשבט, הוא אחד מתוך הסדרה ישראל והזמנים , העוסקת בלימוד והסבר מעמיק על חגי ישראל.  בספר ישראל והזמנים 314 ע"מ, כריכה רכה, נעים וקל לנשיאה.

 תוכן הספר ישראל והזמנים 

תיאור נס חנוכה והחשמונאים, טו בשב"ט ואדמת א"י בשילוב  שאלות ותשובות בענייני הלכה, אמונה, מוסר. הספר ישראל והזמנים נכתב בצורה ברורה ומובנת לכל המעוניין לקרוא וללמוד בנושא.

אודות מחבר הספר ישראל והזמנים

רב היישוב בית אל, וראש ישיבת עטרת כהנים. הרב אבינר, כבן 70, יליד צרפת. היה חבר בני עקיבא ומדריך בה וכן חבר הנהלת התנועה בצרפת. בגיל ההתבגרות, למד באוניברסיטה מדעים מדוייקים ביניהם מתמתיקה, פיסיקה והנדסת חשמל. הרב עלה לארץ יחד עם גרעין של בני עקיבא בגיל 23. בהגיעו, התיישב בקיבוץ שדה אליהו, תוך רצונו ליישם את אידאל חיי העבודה בארץ ישראל. בצבא שירת כלוחם, והשתתף במלחמות ששת הימים ויום כיפור והגיע לדרגת סגן. הרב אבינר למד בישיבת מרכז הרב, שם גם פגש את רבינו, הרב צבי יהודה קוק שהפך לרבו, ולאחר מספר שנים, בשנת תשל"א, כיהן כרב הקיבוץ "לביא" שבגליל. עם זאת, המשיך לעבוד במשק מחצית מהיום, כהזדהות עם האידאל של עבודת הארץ. בשנת תשל"ז עבר למושב "קשת" ברמת הגולן, לשמש כרב היישוב. בשנת תשמ"א, עבר לשמש כרב היישוב בית אל (כ-4 שנים לאחר הקמתו), תפקיד שאותו הוא ממלא עד היום. בשנת תשמ"ג הקים את ישיבת עטרת כהנים ועמד בראשה. הישיבה ממוקמת בעיר העתיקה בירושלים ולומדים בה כ-200 תלמידים במספר מסלולי לימוד. במסגרת הישיבה יזם הרב אבינר הוצאת חוברת חודשית, בה מאמרים בתחומי מחשבה והלכה, בשם "עיטורי כהנים", הוא מפרסם בה באופן קבוע תשובות קצרות שלו,ושיחות של הר צבי יהודה שנערכו על ידו. 

 

 

ספר לחברים על הספר 'ישראל והזמנים חנוכה'

לקוחות שרכשו את הספר "ישראל והזמנים חנוכה", התעניינו גם בספרים הבאים:

מוסיף והולך

מוסיף והולך

הוסף למדף מחיר: 42 ₪

הספר טל אורות נוסף למדף שלך

עבור לתשלום