מוקד הזמנות - 03-5531443
המדף שלך (המדף ריק)

ארבעת המינים - הלכה ממקורה

   הוצאת מרכז הלכה והוראה

הספר ארבעת המינים מאת הרב יוסף צבי רימון, מסדרת הלכה ממקורה, מביא את דיני ארבעת המינים מן המקורות ועד להלכה למעשה.

בהקדמתו לספר שמיטה מבאר הרב צבי רימון שהגר"א הגדיר את החיסרון שבספרי קיצורים בכך שהם לא מחדירים את ההלכה ללב הלומד, ויש קושי לגזור מהם דינים מדויקים כשיש שינויים קטנים במציאות. המחבר מנסה בכתיבתו המיוחדת- הלכה ממקורה, להתגבר על חסרונות אלו ולהציג בספר 'ארבעת המינים' כבכל סדרת 'הלכה ממקורה'- את המקורות וטעמי הדינים ועם זאת להקיף חומר גדול ומוגש בצורה נוחה וזורמת. בכך הופך הספר לספר אידיאלי ללימוד הלכות ארבעת המינים.

 

מבוא הספר ארבעת המינים

חג הסוכות מוביל אותנו לחיבור מיוחד עם הקב״ה (עיינו בפתיחה: חג הסוכות - חג השמחה). הרצף של חג הסוכות לאחר ראש השנה ויום הכיפורים, נותן לחג עוצמה מיוחדת. אולם, רצף זה מעורר גם
קושי רב: אין די זמן על מנת להתכונן לחג הסוכות. ישנם רק ימים ספורים בין יום הכיפורים לסוכות, ימים שבהם צריך לבנות סוכה, לקנות ארבעת המינים וגם להתכונן לחג.

בעומס הנוצר מפאת קוצר הזמן, אין אדם מספיק גם ללמוד את הלכות החג ומצוותיו על כל פרטיהן. בספר זה נסינו לתת מענה לפן משמעותי של ההכנה לחג - לימוד הלכות ארבעת המינים. כתבנו את הספר החל מן המקורות בתוספת סברות וטעמים, ועד להלכה למעשה, אך בצורה תמציתית ובהירה. יחד עם זה, הוספנו כמה תרשימים ללימוד מהיר, וכן תרשים של מדריך מהיר לקניית ארבעת המינים (בסוף הספר).

בע״ה נזכה להגיע מוכנים ושלמים לחג הסוכות, לשמוח בשמחה המיוחדת בסוכות - “ושמחת בחגך... והיית אך שמח״.

חג שמח,
יוסף צבי רימון
אלון שבות, ה׳תשע״ג

 

ארבעת המינים - הלכה ממקורה, הרב יוסף צבי רימון

בחירת אתרוג

 

הרב יוסף צבי רימון - מחבר הספר הלכה ממקורה - ארבעת המינים

הרב יוסף צבי רימון, מוכר גם בכינויו הרב י"צ (תשכ"ח, 1968) הוא רב שכונת אלון שבות דרום, ר"מ בישיבת הר עציון ומחברם של ספרי הלכה רבים.

למד בישיבה התיכונית נתיב מאיר ובישיבת הר עציון. שירת ב"הסדר" בחיל השריון, ולאחר מכן, השלים תואר B.ED במכללת הרצוג. בעת לימודיו בישיבה שימש הרב רימון בתפקידים שונים, בהם גבאי הישיבה ועורך "דף קשר" ועלון שבות, כתבי העת של הישיבה. החל משנת תשנ"ו משמש הרב רימון כר"מ בישיבה, ובמקביל מעביר שיעורים לכל תלמידי הישיבה בנושאי הלכה שונים. בשנת תשס"א עמד בראש כולל ההלכה בישיבה.

כיום משמש הרב רימון כרב שכונה ביישוב אלון שבות, ומלמד במכללת יעקב הרצוג להכשרת מורים ובמדרשת מגדל עוז. בנוסף הוא עומד בראשות "מרכז הלכה והוראה" אותו הקים. 

הקים את עמותת "תעסוקטיף", העוסקת בשיקום תעסוקתי של מפוני גוש קטיף. על פעילותו זו, זכה ב"אות הנשיא למתנדב" לשנת 2008. כן, זכה בפרס מוסקוביץ' לציונות לשנת 2014. 

נשוי ואב לשמונה בנות.

ספר לחברים על הספר 'ארבעת המינים - הלכה ממקורה'

לקוחות שרכשו את הספר "ארבעת המינים - הלכה ממקורה", התעניינו גם בספרים הבאים:

הספר טל אורות נוסף למדף שלך

עבור לתשלום