מוקד הזמנות - 03-5531443
המדף שלך (המדף ריק)

בצל האמונה-דרשות ומאמרים לחג הסוכות

   הוצאת מכון כתבי הרב שג"ר

"בלב מלא שמחה מוגשים כאן לקהל לומדי תורת הרב שג"ר דרשות,מאמרים ושיעורים לחג הסוכות... דרכו של הרב בדרשותיו הייתה כדבריו בהקדמתו לספרו "שובי נפשי"-'לא להסתפק בהבנה אינטלקטואלית של הנלמד, אלא להופכו לכוח מניע ממשי בחיי הלומדים,ובכך לחבר באופן קיומי ממשי תלמידים אלו לתורה'.

ואכן דרשותיו יוצאות מתוך המקראות,מדרשי חז"ל וספרי הרמב"ם המקובלים וגדולי החסידות ומבארות אותם,אך הם מתנהלות גם במרחב הפיזי והרוחני של התרבות והפילוסופיה המודרנית והפוסטמודרנית,ובכך הן מעניקות את האפשרות לשוב ומצוא ולהאיר מחדש את אורם של מועדי ישראל במציאות זמננו. כך גם בדבריו על סוכות: תורתו מזמינה אותנו למצוא בחג הארות חדשות-ישנות.

כמו קודמו גם ספר זה רואה אור לאחר הסתלקותו של הרב מאיתנו בטרם עת. הרב הותיר לנו את כתביו ממוינים ומסודרים לפי תחומים ונושאים. גם כתביו על סוכות היו שמורים במדור מיוחד בתוך תיקיית הכתבים העוסקים בחגי ישראל... במשך שנים ארוכות ערך הרב בסוכתו התוועדיות חג.במפגשים אלו השמיע מתורותיו על החג ודבריו היו שיאו של אירוע רוחני ששולבו בו שירה ושיח בין רב לבין תלמידיו.

בניגוד לדרשות על ראש השנה ויום הכיפורים שנכתבו על ידי הרב כדרשות לציבור הדרשות על סוכות נכתבו על ידי הרב יותר כמחשבות ורעיונות שרשם לעצמו לעיתים על מנת להביעם לאחר מכן באופן חופשי בעל פה(מתוך ההקדמה-על מלאכת העריכה). 

"... הלומד את דרשותיו ומאמריו של הרב שג"ר על החגים השונים ימצא כי בכל חג מעסיקים אותו נושאים המיוחדים לחג והאווירה המאפייינת אותו... וכך מתאר הרב את תחושותיו ברשימותיו-" לכל יום טוב יש את הצביון וההשראה שלו נחיל בעולם.כל חג מעורר באדם את התחושה המאפיינת אותו.... וכך הרב כותב על חג הסוכות-"השהות בסוכה יחד עם ארבעת המינים,מעניקה לנו מגוון של רגשות,תודעות והארותוהם,הם מטרתה.וביתר פירוט הסוכה מטעינה את האמונה בהשגחה האלוקית, את הביטחון בו יתברך שהוא תוצאת האמונה בהשגחתו,ואת היכולת שיש ליהודי לשמוח באמונתו ובחייו..." (מתוך ועל פי ההקדמה על הדרשות עצמן)

חג הסוכות הוא החג המעניין ביותר בשנה בו אפשר להסתובב ברחוב ולראות סוכות מסוגים וממינים שונים בו בעצם אנו מעידים כי הכל מאיתו יתברך ועד כמה אנו עראים בעולם זה.

הספר בצל האמונה הוא ספר מומחץ לכל אדם החפץ להבין את עניין חג הסוכות על פי דרכו הייחודית של הרב שג"ר.

 

הרב שג"ר - מחבר הספר בצל האמונה

הרב שמעון גרשון רוזנברג (שג"ר; תש"ט - תשס"ז) היה תלמיד חכם והוגה דתי מודרני, בעל הגות עם מאפיינים נאו-חסידיים ופוסט מודרניים. בשנת תשנ"ו הקים את ישיבת שיח יצחק באפרת ועמד בראשה עד לפטירתו.

נולד וגדל בירושלים, להורים ניצולי שואה. למד  בישיבה התיכונית נתיב מאיר ובישיבת ההסדר כרם ביבנה.לאחר שירותו הצבאי החל ללמוד בישיבת מרכז הרב ובישיבת הכותל.

הרב שג"ר נפצע קשה במלחמת יום הכיפורים כאשר לחם בקרבות השריון ברמת הגולן. הטנק שבו לחם ספג פגיעה ישירה ושנים מחבריו לספסל הלימודים בישיבה שהיו איתו בטנק נהרגו במקום. הוא עצמו נכווה קשה ורק בקושי הצליח להיחלץ‏. לאחר שהחלים מפציעתו חזר ללימודים. הוסמך לרבנות בתחילת שנת תשל"ו.

היה ממקימי ישיבות "שפע" "מקור חיים" ו"שיח יצחק".  כמו כן כיהן כראש בית המדרש 'עורי', ולימד במדרשת לינדנבאום. התגורר בשכונת קריית משה בירושלים, היה נשוי ואב לשישה ילדים.

ספר לחברים על הספר 'בצל האמונה-דרשות ומאמרים לחג הסוכות'

בצל האמונה-דרשות ומאמרים לחג הסוכות
לחץ על התמונה להגדלה
תמונה שניה- הספר בצל האמונה-דרשות ומאמרים לחג הסוכות תמונה שניה- הספר בצל האמונה-דרשות ומאמרים לחג הסוכות

בצל האמונה-דרשות ומאמרים לחג הסוכות

הוסף למדף מחיר: 56 ₪

לקוחות שרכשו את הספר "בצל האמונה-דרשות ומאמרים לחג הסוכות", התעניינו גם בספרים הבאים:

הספר טל אורות נוסף למדף שלך

עבור לתשלום