מוקד הזמנות - 03-5531443
המדף שלך (המדף ריק)

מועד לכל חי

   הוצאת ברזני

הספר מועד לכל חי הינו ילקוט הלכות, פסקי דינים ותוכחות מוסר לחודשי ומועדי השנה. נקבצו ובאו על ידי הגאון האמיתי חיים פאלאג'י זיע"א. יוצא לאור מחדש אותיות מאירות עינים עם תיקונים והוספות חשובות. תשע"ד.   

אודות מחבר ספר מועד לכל חי

הרב חיים פלאג'י מגדולי האחרונים. רב, פרשן, פוסק ומקובל. נולד באיזמיר, לקאלי קאדין ולרבי יעקב פלאג'י. סבו מצד אמו היה רבי יוסף רפאל בן חיים חזן מחבר ספר "חקרי לב" אשר בערוב ימיו עלה לארץ ישראל ושימש בה כראשון לציון.

בשנת ה'תקס"ז בהיותו בן 19 התחתן רבי חיים, ובשנת ה'תקע"ג קיבל את הסמכתו ל"החכם השלם" על ידי סבו רבי רפאל יוסף. כל ימי חיי אביו, רבי יעקב, לא נאות רבי חיים לקבל עליו תפקיד ציבורי, ורק בשנת ה'תקפ"ח קיבל עליו להיות דיין בבית דין וראש ישיבת "בית יעקב רבי" באיזמיר.

בשנת ה'תקצ"ז נתמנה רבי חיים לאב בית דין הגדול באיזמיר שמנה 45 רבנים, ובשנת ה'תרט"ו התמנה למשרה הרמה היותר באיזמיר "חכם באשי" (רב ראשי), ולאחר כשנה אף אושר מינויו על ידי הסולטאן עבד אלמגי'ד הראשון באישור מלכותי "נישאן" ובכך ניתנו לו סמכויות לשפוט, להוציא לפועל את פסקיו, והופקדה בידיו שלטונה של  הקהילה היהודית כולה.

רבי חיים היה ידוע כאוהב שלום ורודף שלום ופעל רבות כדי להרבות את האחדות בארצו ובקהילתו וכן פעל רבות לשפר ולחזק את קהילתו. בשנת ה'תרכ"ח בחג שמחת תורה בשעת קריאת התורה קרא רבי חיים את הפסוק "וימת שם משה" ופרץ בבכי, בשעה זו הבינו אנשי קהילתו כי ימיו קרובים ופרצו אף הם בבכי מר, ואכן ביום י"ז שבט, יום לאחר שסיים את ספרו "ברכת מועדיך לחיים" נפטר רבי חיים מרעלת דם, בשיבה טובה.

 

ספר לחברים על הספר 'מועד לכל חי'

לקוחות שרכשו את הספר "מועד לכל חי", התעניינו גם בספרים הבאים:

ויאמר מרדכי

ויאמר מרדכי

הוסף למדף מחיר: 49 ₪

הספר טל אורות נוסף למדף שלך

עבור לתשלום