מוקד הזמנות - 03-5531443
המדף שלך (המדף ריק)

הגדה של פסח - בצלו חמדתי

הגדה של פסח - בצלו חמדתי, הרב שטיינמן, נלקט ונערך ע"י יום טוב ליפא ישראלזון, ויעקב ישראל פוזן, 543 עמודים, כריכה קשה. להסתופף בצלו של מרן רבי אהרן יהודה לייב שטיינמן. פניני דעת, הארות, הלכות וסיפורים.

אודות הגדה של פסח - בצלו חמדתי

אוצר כתביו, שיחותיו, ואימרותיו של רבן של ישראל מרן ראש הישיבה רבי אהרון יהודה לייב שטינמן שליט"א ויפרד והיה לשלשה ראשים:

הערות והלכות: חידושים קצרים על סדר ההגדה. מתוך עשרות ספרי מרן, לוקטו הערות וחידושים המתאפיינים באמת חסרת פשרות המייחדת את תורתו. חלק זה כולל ברובו הערות קצרות, כדרכן של מרן ראש הישיבה. נעשה השתדלות ככל שניתן לשמור את סגנונו המיוחד, ואף נאספו מנהגיו ההלכתיים בליל הסדר ובחג הפסח בכלל.
 
פניני הגראי"ל: פנינים יקרות ערך, הטומנות בחובן מוסר השכל, דעת ותבונה, שלוקטו מתוך שיחות מוסר, תשובות לשואלים וכתבי תלמידים. כרועה הדור הנושא את משאו על כתפיו, ואשר דכליו נטועות בקרקע - מתייחדים דבריו בהתאמתם להלך רוחו של בן דורנו, ובכוחם לרומם ואת שומעיהם לפסגות של גדלות אמיתית. מתוך מאות שיחות, מתוך דברי חכמה ודעת שאמר לבאי ביתו ושומעי לקחו, ומתוך כתבי תלמידיו.
מעשה רב: לקט מהנהגותיו הרב שטיינמן נוראות ההוד, בבחינת "כזה ראה וקדש".

אודות בעל ההגדה של פסח - בצלו חמדתי

הרב אהרן יהודה לייב שטינמן (נולד בי"ד בחשוון ה'תרע"ד, 13 בנובמבר 1913) הוא מנהיג חרדי-ליטאי, ממנהיגיו הבולטים של הציבור החרדי במפנה המאה ה-21. נשיא מועצת גדולי התורה של תנועת דגל התורה.

הרב שטינמן הוא חניך ישיבות ליטא בין שתי מלחמות העולם. בשנות העשרים המוקדמות שלו התמנה לראשונה כר"מ, ומאז לימד תורה במשך כשמונים שנה, בישיבות בשווייץ ובישראל. מעורבותו הציבורית החלה בשנות ה-60, אז עסק בעיקר בעידוד פתיחת כוללי אברכיםבישראל. הוא משמש כיועץ ומורה דרך מרכזי בנושאי חינוך בציבור הליטאי. עם הקמת מועצת גדולי התורה של דגל התורה בסוף שנות ה-80 הצטרף למועצה, ומאז התרחבה השפעתו הציבורית. מאז פטירת הרב שך בשנת 2001 עמד לצד הרב יוסף שלום אלישיב בהנהגת הציבור הליטאי.

לאחר פטירת הרב אלישיב, מנהיג הרב שטינמן את הממסד הליטאי הוותיק ונחשב לסמכות הרוחנית העליונה של מפלגת דגל התורה, ביטאונה יתד נאמן, וכן מוסדות החינוך והישיבות הליטאיות הקשורים למפלגה זו. השפעתו חורגת מגבולות המגזר הליטאי. פלג בציבור הליטאי שאינו רואה את עצמו ככפוף לו פרש ממוסדות דגל התורה והקים מפלגה נפרדת.

הרב שטינמן יזם את הקמתם של ישיבות וכוללי אברכים בישראל ומחוצה לה ומשמש נשיא ופטרון של חלקם. הוא עומד בראש כולל פוניבז', בראשות ישיבות "גאון יעקב" ו"ארחות תורה". עד ראשית המאה ה-21 כיהן גם כראש ישיבת פוניבז' לצעירים.

הרב שטינמן כתב כשלושים ספרים, בהם סדרת ספרי אילת השחר על התלמוד הבבלי ועל התורה.

ספר לחברים על הספר 'הגדה של פסח - בצלו חמדתי'

הגדה של פסח - בצלו חמדתי
לחץ על התמונה להגדלה
תמונה שניה- הספר הגדה של פסח - בצלו חמדתי תמונה שניה- הספר הגדה של פסח - בצלו חמדתי

הגדה של פסח - בצלו חמדתי

הוסף למדף מחיר: 59 ₪

לקוחות שרכשו את הספר "הגדה של פסח - בצלו חמדתי", התעניינו גם בספרים הבאים:

הספר טל אורות נוסף למדף שלך

עבור לתשלום