מוקד הזמנות - 03-5531443
המדף שלך (המדף ריק)

נתיבות

   הוצאת מעמק חברון

הספר נתיבות - פירוש על הספר אור לנתיבתי, הרב חן חלמיש, הוצאת מעמק חברון, 496 עמודים, כריכה קשה. פירוש לספר אור לנתיבתי של הרצי"ה. הספר הוא ראשון מתוך סדרה שתצא בעזרת ה' על כל הספר כאשר כל כרך עומד בפני עצמו וניתן ללמוד ממנו ללא קשר לשאר הספרים.

אודות הספר נתיבות - פירוש על הספר אור לנתיבתי

בירורים וביאורים לספר אור לנתיבתי של הרב צבי יהודה הכהן קוק, פסקאות א-לג. הספר הוא מעין התחלה של ז'אנר חדש משום שכמעט ולא ניתן למצוא פירושים על כתבי הרצי"ה. 

לשונו של רבנו קצרה ומתומצתת. בספר זה מתבארת לשונו של הרצי"ה, וכן מתבררות סוגיות רבות במשנת רבנו דרך עיון במקורות רבים.

הספר אור לנתיבתי - דברי תורה והגות קצרים, בעריכת הרב חיים שטיינר והרב איסר קלונסקי.

מחבר הפירוש נתיבות לספר אור לנתיבתי הינו הרב חן חלמיש המשמש כראש בית המדרש לתורה וחינוך בישיבה התיכונית חורב, בית המדרש מהו"ת.

אודות מחבר הספר אור לנתיבתי

הרב צבי יהודה הכהן קוק (הרצי"ה) היה ראש ישיבת מרכז הרב וממנהיגי הציונות הדתית, בנו, ממשיך דרכו ועורך כתביו של הרב אברהם יצחק הכהן קוק. ממובילי ההתיישבות ביש"ע והמאבק נגד פינוי ישובים והחזרת שטחים.

נולד בעיירה זוימל שבליטא בליל הסדר, ט"ו בניסן תרנ"א, לאביו הרב אברהם יצחק הכהן קוק, רב העיירה, ולאמו רייזא רבקה, בתו של הרב צבי יהודה רבינוביץ' תאומים, רבה של ראגאלי, ונקרא על שמו. בשנת תרנ"ו עברה המשפחה לבויסק, שם נתמנה אביו לרב. בכ"ח באייר תרס"ד עלה לארץ ישראל, והתיישב ביפו, שם החל אביו לכהן כרב. 

לאחר פטירת אביו בג' באלול תרצ"ה, התמסר לעריכת כתביו (עבודה שהחל עוד קודם לכן). את מקומו של אביו בראשות הישיבה המרכזית העולמית המשיך הרב חרל"פ, עד לפטירתו בשנת תשי"ב, אז התמנה הרצי"ה לראש הישיבה, על פי הוראת אביו. בהנהגתו התרחבה הישיבה ומשכה אליה צעירים רבים והוא החל לתפוס את מקומו  כמנהיג הציבור הדתי לאומי, ורבים, גם שאינם שומרי מצוות שיחרו לפתחו להתייעצות, לשיחה, לבקשה, ללימוד וכד'.

הספר אור לנתיבתי מצטרף לספריו של הרב צבי יהודה הכהן קוק אשר זכו לתפוצה רחבה בקרב הציבור ורבים לומדים את כתביו. מבין ספרים אלו ניתן למנות את הספר צמח צבי, שיחות הרב צבי יהודה- על אורות התשובה, ביאורי הרצי"ה ועוד..

 

ספר לחברים על הספר 'נתיבות'

לקוחות שרכשו את הספר "נתיבות", התעניינו גם בספרים הבאים:

הספר טל אורות נוסף למדף שלך

עבור לתשלום