מוקד הזמנות - 03-5531443
המדף שלך (המדף ריק)

על כפות המנעול - דרשות הרב שג"ר לימי התשובה ויום הכיפורים

   הוצאת מכון כתבי הרב שג"ר

"זמנים אלו מפגישים אותנו עם שאלות התשתית החיים והמוות,הדין והחמלה החטא והעונש והתשובה.

בדרשות יום הכיפורים תופסות השאלות של העוול החברתי ותיקונו,יחסי אני-אתה וכיוצא בו, ונופך מרכזי זהו הרי עיצומו של יום -ריצוי הרע וחידוש הברית.." (מתוך הכריכה של הספר)

ביום בכיפורים אנו עומדים כמלאכים אשר לא אוכלים ולא שותים וכל היום מתפללים-אך האם באמת בפננו את ליבנו לשאלות החשובות של החיים השאלות שמלוות אותנו כל השנה ואולי רק בימים אלו מתעוררות ביתר שאת וביתר עוז? בכדי לשאול ולענות על השאלות הללו יצא החוברת על כפות המנעול בהוצאת הרב שג"ר בכדי להסביר לנו מהי התשובה ומהו התיקון,מהו החטא והעונש,החיים והמוות ועוד. 

קובץ הדרשות על כפות המנעול מומלץ לכל אדם החפץ להבין את עניינו של יום הכיפורים וכמו כן את העניינים החברתיים והרעיוניים הנלווים אליו על פי משנתו וסגנונו הייחחודי של הרב שג"ר.

 

הרב שג"ר - מחבר הספר על כפות המנעול

הרב שמעון גרשון רוזנברג (שג"ר; תש"ט - תשס"ז) היה תלמיד חכם והוגה דתי מודרני, בעל הגות עם מאפיינים נאו-חסידיים ופוסט מודרניים. בשנת תשנ"ו הקים את ישיבת שיח יצחק באפרת ועמד בראשה עד לפטירתו.

נולד וגדל בירושלים, להורים ניצולי שואה. למד  בישיבה התיכונית נתיב מאיר ובישיבת ההסדר כרם ביבנה.לאחר שירותו הצבאי החל ללמוד בישיבת מרכז הרב ובישיבת הכותל.

הרב שג"ר נפצע קשה במלחמת יום הכיפורים כאשר לחם בקרבות השריון ברמת הגולן. הטנק שבו לחם ספג פגיעה ישירה ושנים מחבריו לספסל הלימודים בישיבה שהיו איתו בטנק נהרגו במקום. הוא עצמו נכווה קשה ורק בקושי הצליח להיחלץ‏. לאחר שהחלים מפציעתו חזר ללימודים. הוסמך לרבנות בתחילת שנת תשל"ו.

היה ממקימי ישיבות "שפע" "מקור חיים" ו"שיח יצחק".  כמו כן כיהן כראש בית המדרש 'עורי', ולימד במדרשת לינדנבאום. התגורר בשכונת קריית משה בירושלים, היה נשוי ואב לשישה ילדים.

ספר לחברים על הספר 'על כפות המנעול - דרשות הרב שג"ר לימי התשובה ויום הכיפורים'

על כפות המנעול - דרשות הרב שג"ר לימי התשובה ויום הכיפורים
לחץ על התמונה להגדלה
תמונה שניה- הספר על כפות המנעול - דרשות הרב שג"ר לימי התשובה ויום הכיפורים תמונה שניה- הספר על כפות המנעול - דרשות הרב שג"ר לימי התשובה ויום הכיפורים

על כפות המנעול - דרשות הרב שג"ר לימי התשובה ויום הכיפורים

הוסף למדף מחיר: 35 ₪

לקוחות שרכשו את הספר "על כפות המנעול - דרשות הרב שג"ר לימי התשובה ויום הכיפורים", התעניינו גם בספרים הבאים:

הספר טל אורות נוסף למדף שלך

עבור לתשלום