מוקד הזמנות - 03-5531443
המדף שלך (המדף ריק)

אנציקלופדיה לחכמי התלמוד והגאונים

   הוצאת יבנה וספרי חמד

אנציקלופדיה לחכמי התלמוד והגאונים מאת ד"ר מרדכי מרגליות כבר קנתה את עולמה בציבור הלומדים. ד"ר מרדכי מרגליות הצליח למצוא את שביל הזהב בין אנציקלופדיה עמוסת פרטים, המכבידה על הקורא ומיועדת לצבור מצומצם לבין אנציקלופדיה עממית שאין בה כדי לספק את הקורא המשכיל. "האנציקלופדיה לחכמי התלמוד והגאונים" מקנה לקורא תמונה מקיפה על עולמם של חז"ל והגאונים תוך תיאור תרומתם להלכה, לאגדה, ולחשיבה היהודית. 

 

המהדורה המחודשת של אנציקלופדיה לחכמי התלמוד והגאונים

השנים הרבות שעברו מאז חוברה האנציקלופדיה הצריכו את שכתוב הספר והתאמתו לקורא בן ימינו. ד"ר יהודה איזנברג הצליח לשמור על רוחה של היצירה המקורית, תוך הכנסת שינויים ועידכונים והתאמה ללשונו של הקורא בן ימינו ולעולם המושגים שלו. כמו כן נוספו במהדורה החדשה מפות, איורים, תרשימים, הקדמות ומפתחות, הערות שוליים ואמרות חכמים, ועתה שבה האנציקלופדיה ונפתחת בפני המתעניין בשורשיה של תרבות ישראל.

 

אודות מחבר האנציקלופדיה לחכמי התלמוד והגאונים

ד"ר מרדכי מרגליות נולד בעיר ורשה שבפולין ליונה ואסתר מרגליות. בשנת 1920 עלה לארץ ישראל. למד בישיבות בירושלים, ונמנה עם מסיימי המחזור הראשון של האוניברסיטה העברית. ערך את ה"אנציקלופדיה לחכמי התלמוד והגאונים" וה"אנציקלופדיה לתולדות גדולי ישראל", וכתב בהן ערכים רבים. בנוסף הוציא כמה ספרים קדומים במהדורה מדעית בתוספת מבואות, הערות וביאורים. פרסם מאמרים ומחקרים בכתבי עת שונים. בשנת 1946 זכה בפרס הרב קוק לספרות מחקר וספרי עזר.‏

ספר לחברים על הספר 'אנציקלופדיה לחכמי התלמוד והגאונים'

אנציקלופדיה לחכמי התלמוד והגאונים
לחץ על התמונה להגדלה
תמונה שניה- הספר אנציקלופדיה לחכמי התלמוד והגאונים תמונה שניה- הספר אנציקלופדיה לחכמי התלמוד והגאונים

אנציקלופדיה לחכמי התלמוד והגאונים

הוסף למדף מחיר: 125 ₪

לקוחות שרכשו את הספר "אנציקלופדיה לחכמי התלמוד והגאונים", התעניינו גם בספרים הבאים:

חדש
הדף הקיומי סט

הדף הקיומי סט

הוסף למדף מחיר: 315 ₪

הספר טל אורות נוסף למדף שלך

עבור לתשלום