מוקד הזמנות - 03-5531443
המדף שלך (המדף ריק)

מילון יסטרוב - מילון לתלמוד

   הוצאת חורב

המילון לתלמוד - יסטרוב, מאת הרב מרקוס (מרדכי) יסטרוב, הוצאת חורב, כריכה קשה. מילון לתרגומי המקרא לארמיתתלמוד בבליתלמוד ירושלמי וספרות המדרש.

אודות מחבר המילון - יסטרוב

הרב מרקוס (מרדכי) יסטרוב  ‏5 ביוני 1829  – 13 באוקטובר 1903) היה חוקר תלמוד, ממייסדי בית המדרש לרבנים באמריקה. חיבורו המפורסם ביותר הוא מילון לתרגומי המקרא לארמית, תלמוד בבלי, תלמוד ירושלמי וספרות המדרש.

יסטרוב נולד ברוגוז'נו בדוכסות הגדולה של פוזנן. אחרי שקיבל הסמכה לרבנות ותואר דוקטור הוא מונה לרבה של קהילת רודף שלום בפילדלפיה, פנסילבניה ב-1866 בהיותו בן 37. ב- 1886 התחיל לפרסם את עבודת חייו: מילון לתרגומי המקרא לארמית, תלמוד בבלי, תלמוד ירושלמי וספרות המדרש בחוברות. הוא השלים את המילון ב- 1903 שיצא, לבסוף, בשני כרכים ומאז נעשה משאב פופולרי עבור חוקרי תלמוד. בהקדמה לספר ביקר יסטרוב בחריפות את הבלשנים ומומחי האטימולוגיה שטענו שמונחים מעורפלים בספרות התלמודית, מקורם הראשי הוא ביוונית. יסטרוב סבר שההשפעה היוונית על הארמית התלמודית הייתה מינימלית וכי המונחים הלא ברורים ניתן לשייך למקורות עבריים. יסטרוב גם כתב את רוב הערכים העוסקים בתלמוד באנציקלופדיה היהודית.

הוא היה אביהם של יוסף יסטרוב ומוריס יסטרוב.

ספר לחברים על הספר 'מילון יסטרוב - מילון לתלמוד'

מילון יסטרוב - מילון לתלמוד
לחץ על התמונה להגדלה
תמונה שניה- הספר מילון יסטרוב - מילון לתלמוד תמונה שניה- הספר מילון יסטרוב - מילון לתלמוד

מילון יסטרוב - מילון לתלמוד

הוסף למדף מחיר: 148 ₪

לקוחות שרכשו את הספר "מילון יסטרוב - מילון לתלמוד", התעניינו גם בספרים הבאים:

חדש
יסודות חכמים

יסודות חכמים

הוסף למדף מחיר: 54 ₪

הספר טל אורות נוסף למדף שלך

עבור לתשלום