מוקד הזמנות - 03-5531443
המדף שלך (המדף ריק)

נשמת אדם - סדר לימוד משניות בבית האבל

   הוצאת משניות קהתי

ספר נשמת אדם - סדר לימוד משניות בבית האבל, הוצאת משניות קהתי,
269 עמודים, כריכה קשה. סדר לימוד משניות בבית האבל. עם פירוש רבי עובדיה מברטנורא מבוארות על ידי פינחס קהתי.

אודות הספר נשמת אדם

סדר לימוד המשניות כנהוג בבית האבל. מבחר משניות המסודרות בסדר הא-ב, ולפי אותיות נשמה עם פירוש רבי עובדיה מברטנורא מבוארות על ידי ר' פינחס קהתי. כמו כן בסוף הספר נדפסו קדיש, הזכרת נשמות, השכבה, מפתחות לפרקי המשנה לפי סדר א"ב ועוד.

אודות עורך הספר נשמת אדם

הרב פינחס קְהָתי (גכטמן) (ז' באלול תר"ע11 בספטמבר 1910 – 21 בדצמבר 1976) היה מחבר הביאור "משניות מבוארות" לששת סדרי המשנה, המכונה בפי הלומדים "משניות קהתי".

נולד בפולין כפינחס גֶכְטְמן לקהת בן שאול גכטמן ומלכה בת ישראל יצחק. נישא לרחל דן. הוריהם של פינחס ושל רחל ניספו בשואה.

למד בבית הספר הציוני-דתי למורים "תַּחְכְּמוֹנִי" ונסמך בבית המדרש לרבנים בוורשה. היה חבר בתנועת הנוער השומר הדתי וחבר ההנהלה הארצית של הארגון בפולין. עבד במחלקת ההכשרה והעלייה של מרכז "החלוץ המזרחי".

בראשית תרצ"ו (1935עלה לארץ ישראל. לאחר השואה עברת את שם משפחתו לקהתי, לזכר אביו. לפרנסתו עבד כפקיד בבנק הפועל המזרחי ולאחר מכן בבנק המזרחי, ולאחר מכן פעל כרכז הנוער של הפועל המזרחי ורכז מחלקת ההדרכה של תנועת הנוער בני עקיבא. יחד עם הרב משה צבי נריה הקים חוג לומדי תורה בסניף בני עקיבא בבני ברק.

קהתי ביקש להפיץ תורה ברבים ותר אחר פרוש למשנה קל לקריאה ולהבנה גם לתלמידים ולציבור הרחוק מעולם התורה. הפירושים שמצא לא תאמו את קהל היעד, ולכן החליט לכתוב ביאור בעצמו.

הביאור יצא בשנים תשט"ו-תשכ"ד (19551964) כקונטרס שבועי שהגיע לתפוצה של כ-5,000 עותקים. כל קונטרס כלל 14 משניות מבוארות, שתיים לכל יום, וכן שתי הלכות מהשולחן ערוך, שתי הלכות מהרמב"ם וקטע מהתנ"ך. בהמשך יצא ביאורו למשנה כסדרת ספרים, עם הסכמתו של הרב איסר יהודה אונטרמן. הביאור יצא בכמה מהדורות ופורמטים. על אף השתייכותו לציבור הדתי לאומי, התקבל הביאור באופן חלקי אף בציבור החרדי.

הביאור מבוסס על פרשנות מסורתית והוא קל לקריאה. בשנת תשכ"ז זכה על מפעלו התורני בפרס הרב קוק. הביאור יצא בשנת תשנ"א בתרגום רוסי.

הרב קהתי היה גם מלחין של נעימות למילים מן המקורות.

נפטר בליל ראש חודש טבת, נר שישי של חנוכה תשל"ז (21 בדצמבר 1976).

היה אב לשתי בנות.חתנו, בעלה של בתו ליביה, הוא הרב אורי כהן (אחיו של ידידיה כהן), ראש כולל מר"ץ. אחותו בת ציון נישאה לדב רוזן.

ספר לחברים על הספר 'נשמת אדם - סדר לימוד משניות בבית האבל'

נשמת אדם - סדר לימוד משניות בבית האבל
לחץ על התמונה להגדלה
תמונה שניה- הספר נשמת אדם - סדר לימוד משניות בבית האבל תמונה שניה- הספר נשמת אדם - סדר לימוד משניות בבית האבל

נשמת אדם - סדר לימוד משניות בבית האבל

הוסף למדף מחיר: 35 ₪

לקוחות שרכשו את הספר "נשמת אדם - סדר לימוד משניות בבית האבל", התעניינו גם בספרים הבאים:

באור פניך

באור פניך

הוסף למדף מחיר: 49 ₪

הספר טל אורות נוסף למדף שלך

עבור לתשלום