מוקד הזמנות - 03-5531443
המדף שלך (המדף ריק)

בניהו בן יהוידע - על הש"ס

   הוצאת ספרי בן איש חי

סט פירושי בניהו בן יהוידע - על הש"ס, רבנו יוסף חיים זצ"ל, הוצאת ספרי בן איש חי, 4 כרכים, כריכה קשה. הוצאה חדשה באותיות מרובעות מאירות עיניים.

אודות בניהו בן יהוידע - על הש"ס

בן יהוידע הוא ספר פירוש על אגדות הש"ס מאת רבי יוסף חיים מבגדד, בעל הבן איש חי.

לאחר תפילת שחרית היתה לומדת קבוצת אנשים עם רבי יוסף חיים, והוא היה מלמד ומפרש את האגדות, על סדר הש"ס. וחידושים אלו הועלו על הכתב בספר "בן יהוידע".

בפירושיו מסביר הן על פי הפשט, והן על פי רמז וסוד. פעמים רבות מביא את פירוש בנו, רבי יעקב חיים.

שם הספר - בן יהוידע, על פי הפסוק: "ובניהו בן יהוידע בן איש חיל רב פעלים מקבצאל וגו'" (שמואל ב כג, כ). כמו כן כתב המחבר ספרים נוספים על פי פסוק זה - "בניהו", "בן איש חיל", בן איש חי "רב פעלים" ו"מקבצאל".

אודות מחבר הספר בניהו בן יהוידע - על הש"ס

חכם יוסף חיים מבגדאד (הבן איש חי) (כ"ז באב ה'תקצ"ה, 2 באוגוסט 1835 – י"ג באלול ה'תרס"ט, 30 באוגוסט 1909) היה מקובל, דרשן, מנהיג, מחבר ואחד הפוסקים הבולטים בקרב יהדות ארצות האסלאם. מכונה הבן איש חי על שם ספרו.

חכם יוסף חיים נולד בבגדאד בכ"ז באב ה'תקצ"ה, לחכם אליהו בן הרב משה חיים, רבה הראשי של בגדאד בסוף המאה התשע עשרה ובראשית המאה העשרים. דודו היה חכם עבדאללה בן משה חיים.

את ראשית לימודיו התחיל בתלמוד תורה אצל דודו, אחי אמו, חכם דוד חי מאיר יוסף ניסים סלמאן מעתוק.

בגיל 14, למרות גילו הצעיר, התקבל לבית המדרש לרבנים "בית זלכה" בראשותו של חכם עבדאללה סומך, והיה לתלמידו המובהק. מסופר כי אביו, חכם אליהו, התכתב בשאלות הלכה עם הרב חיים פלאג'י, רבה הראשי של האימפריה העות'מאנית. אביו ידע על גדלות בנו בתורה והתייעץ עמו באחת השאלות ששלח אליו הרב חיים פלאג'י. יוסף חיים הבן שלח תשובה מפורטת בשמו, ולאחר מספר ימים שלח גם אביו תשובה. הרב חיים פלאג'י השיב לחכם אליהו שבנו הקדימו כבר והוא עתיד להיות ענק בתורה.

בשנת ה'תרי"א (1851), בגיל 17, נישא לרחל, בתו של רבי יהודה סומך, ולהם נולדו בן ובת. התפרנס משותפות עסקית עם ארבעת אחיו. למרות שלא היה שותף פעיל בניהול, הקפיד שהשותפים הפעילים ינהלו על פי ההלכה. סירב לקבל שכר כרב קהילה, ומימן את הוצאות ספריו מכספו.

חכם יוסף חיים היה בקשר רציף עם מקובלי ישיבת המקובלים בית אל בירושלים, אימץ ממנהגיהם והנחיל אותם ליהודי בבל. ביום י"ג באלול ה'תרס"ט, נפטר.

ספר לחברים על הספר 'בניהו בן יהוידע - על הש"ס'

בניהו בן יהוידע - על הש"ס
לחץ על התמונה להגדלה

בניהו בן יהוידע - על הש"ס

הוסף למדף מחיר: 125 ₪

לקוחות שרכשו את הספר "בניהו בן יהוידע - על הש"ס", התעניינו גם בספרים הבאים:

רמב"ן על השס

רמב"ן על השס

הוסף למדף מחיר: 129 ₪

הספר טל אורות נוסף למדף שלך

עבור לתשלום