מוקד הזמנות - 03-5531443
המדף שלך (המדף ריק)

רמב"ן על השס

   הוצאת מכון מערבא

ספר חידושי הרמב"ן על הש"ס בהוצאת מכון מערבא - חידושי רבי משה בן נחמן על הש"ס במהדורה מדוייקת כוללת תיקונים רבים, ציון מראי מקורות ,והוספת קטעים שלמים מתוך כתבי יד ודפוסים ראשונים. 3 כרכים של המהדורה המועדפת ע"י תלמידי הישיבות בדורות האחרונים.

אודות הרמב"ן על הש"ס

רבי משה בן נחמן היה מגדולי חכמי ספרד, פוסק, פרשן, הוגה, מקובל ורופא. הרמב"ן, שעמד בראש ישיבה גדולה שנקראה גרונה בברצלונה, חיבר ספרי חידושים על מספר רב של מסכתות מהתלמוד בבלי. בשונה מראשוני צרפת ואשכנז, שכתבו את פירושיהם כפירוש רציף או נקודתי, ובשונה ממפרשי התלמוד מקדמוני צפון-אפריקה (כרבנו חננאל) שכתבו פראפרזות לסוגיות התלמוד - יצא הרמב"ן לדרך חדשה ובתורתו נפגשו לראשונה מזרח ומערב, צפון ודרום.

מתורת גאוני בבל שבמזרח על מסורתה וגירסותיה, עם חידושי הקדמונים אשר בספרד בקצה מערב - ר' שמואל הנגיד, ר"י אלברגלוני, ר' יצחק גיאת, ר"י מיגאש, הרי"ףועוד; דרך תורתם של גדולי צרפת, אשכנז ופרובנס בצפון - רש"י ובעלי התוספות לדורותיהם, בעל האשכול, הראב"ד ובעל המאור - עד פירושים ופסקים מפרי עטם של רבנו חננאל, רב ניסים גאון והרמב"ם באפריקה שבדרום. מחידושי הרמב"ן ניכרים באופן בולט עוצמה תלמודית ובקיאות חובקת עולם, דבר שלא נעדר מעיניהם של ראשונים ואחרונים. לחידושיו ישנה השפעה עמוקה על עולמה של תורת ישראל ולימודה.

 

ספר לחברים על הספר 'רמב"ן על השס'

לקוחות שרכשו את הספר "רמב"ן על השס", התעניינו גם בספרים הבאים:

הספר טל אורות נוסף למדף שלך

עבור לתשלום