מוקד הזמנות - 03-5531443
המדף שלך (המדף ריק)

משניות מבוארות דף ליום

   הוצאת מכון מאור החיים

הספר משניות מבוארות - דף ליום הינו ספר אחד המכיל בתוכו את שישה סדרי משנה עם פירוש בשפה בהירה וקולחת, כשהלימוד מחולק למספר הימים בשנה. רוצים גם אתם לסיים לימוד של כל ששה סדרי משנה בשנה אחת? עם הספר החדש 'משניות מבוארות' תוכלו ללמוד, להבין ולערוך סיום משניות מידי שנה. סגנון הפירוש על המשניות הוא קל, קצר ובהיר, ללא מילים בארמית, בשפה השווה לכל נפש. מבוסס על הברטנורא ושאר מפרשי המשנה.

מתוך כתבה באתר הידברות על משניות מבוארות דף ליום

חשבתם פעם לסיים את המשניות בשנה אחת? ישראל כהן, יו"ר מכון מאור החיים, חשב על זה כבר לפני 4 שנים. למה, תהה לעצמו, טרם יצא ספר אחד שיכיל בתוכו את שישה סדרי משנה עם פירוש בהיר וקולח, כשהלימוד מחולק למספר הימים בשנה? ומכיוון שלא יצא – היה ברור לו שמכון 'מאור החיים' ייקח את המשימה על עצמו. "הרעיון היה ליצור הזדמנות גם לאנשים בלי רקע רחב בלימוד, שגם הם יוכלו ללמוד משניות ולהבין אותן" הוא מסביר. כך יצא לאור הספר 'משניות מבוארות'.

על מה מתבסס הפירוש המופיע במשניות מבוארות דף ליום?

"בעיקר סיכום של דברי הברטנורא. רבנו עובדיה מברטנורא, כידוע, הוא המפרש המפורסם ביותר של המשניות". העבודה חולקה בין צוות תלמידי חכמים, שכל אחד מהם קיבל אחריות על משניות אחרות. המטרה: ליצור פירוש קל, קצר וברור, בלי מילים ארמיות. לימוד השווה לכל נפש. "בעבודה הזו השתתפו חברי בית הדין של הרב שטרן, אברכים חשובים ומגיהים. מכרנו גם הנצחות כדי לממן את הוצאה – מי שהיתה לו אזכרה לקרוב משפחה יכול לקנות דף של תאריך היארצייט שלו, וכך כל מי שילמד באותו יום יתקל בשם הנפטר ויוכל ללמוד לעילוי נשמתו". 

כדי לנסות להבין אם יש דרישה למשניות מבוארות כאלה, התחיל הצוות לעבוד דווקא על מסכת שביעית – מסכת בת כמה דפים בודדים. "הבאנו את המסכת לאנשים מכל קצוות הקשת כדי לשמוע את ההתרשמות שלהם. הפידבק היה כל כך חיובי שהבנו שהפרויקט שאנחנו עובדים עליו בהחלט יעניין רבים. כשנודע שהספר יצא, קיבלנו טלפונים עוד לפני שספרים הגיעו לחנויות. כששאלנו אנשים מאין הם יודעים, אמרו לנו שהם שמרו את הדוגמית של מסכת שביעית וחיכו לספר המוגמר".

איך ביצעתם את החלוקה לפי ימים?

"כשעלה הרעיון, כאינדיקציה ראשונה ערכתי חלוקה ביני לבין עצמי. חישבתי שצריכות להיות בערך 7-8 משניות בכל עמוד. אחרי שסיימנו לכתוב את הביאור לקחנו את המשניות לעורך שיש לו תוכנה מיוחדת שמחלקת בצורה מדויקת, וביקשנו שיחלק ל-354 דף. מספר המשניות לעמוד יצא אכן כפי ששיערתי".

במילים אחרות, בלימוד יומי של 15-16 משניות ניתן לסיים בשנה את כל שישה סדרי משנה. "אמרו לי אפילו תלמידי חכמים שהם לא הצליחו לסיים ש"ס משניות עד עכשיו, כי עם כל הפירושים יצא להם לפעמים שיש ללמוד 8-10 דפים ביום. אבל עם 'משניות מבוארות' סיום שנתי הוא לגמרי יעד אפשרי". עד כמה הרעיון מדבר לליבם של אנשים אפשר ללמוד מכך שאלפי ספרים נמכרו כבר בימים הראשונים, ו'משניות מבוארות' נמצא כבר במהדורה השלישית שלו.

 

 

ספר לחברים על הספר 'משניות מבוארות דף ליום'

משניות מבוארות דף ליום
לחץ על התמונה להגדלה
תמונה שניה- הספר משניות מבוארות דף ליום תמונה שניה- הספר משניות מבוארות דף ליום

משניות מבוארות דף ליום

הוסף למדף מחיר: 73 ₪

לקוחות שרכשו את הספר "משניות מבוארות דף ליום", התעניינו גם בספרים הבאים:

הספר טל אורות נוסף למדף שלך

עבור לתשלום