מוקד הזמנות - 03-5531443
המדף שלך (המדף ריק)

סידור בית מלוכה ליום העצמאות ליום ירושלים - אשכנז

   הוצאת בית אל

שימו לב! לכמויות תינתן הנחה משמעותית. לפרטים נוספים - 03-5531443 או בעמוד צור קשר
ניתן להזמין הטבעות והקדשות במחירי עלות - לחץ לפרטים נוספים

סידור בית מלוכה ליום העצמאות ליום ירושלים - נוסח אשכנז

[חוות דעת מתוך בשבע]

"בית מלוכה" של הרב אורי שרקי, בהפצה ראשית של ספריית בית אל, הינו סידור ייחודי אשר מרכז את התפילות, הלימוד וההלכות ליום העצמאות ויום ירושלים.הרב שרקי מדגיש כי מטרת הסידור הינה לתת את המקום הראוי ליום העצמאות ובחלוקת מחזורי הרגלים, יהיה גם מחזור מיוחד ליום העצמאות ויום ירושלים.

המטרה השנייה הינה שהסידור יהיה נגיש לכל העדות. מדובר בסידור הראשון מסוגו אשר יצא בשלוש מהדורות שונות ומותאם לאשכנזים, לעדות המזרח ולספרדים. מאז שנת תשנ"א, מתפרסמות כל שנה מהדורות חדשות עקב התגובות החיוביות שקיבל הסידור. גרסה  בנוסח תימן אף בתכנון.

מעבר לתפילות המלאות לימים אלה וההלכות הנלוות, הסידור בית מלוכה כולל בתוכו סדרי לימוד מיוחדים עם קטעים מהמקורות: תנ"ך, רמב"ם וגדולי ישראל אשר מתייחסים לתהליך הגאולה. גם הוויכוח ההלכתי סביב יום העצמאות בא לידי ביטוי בדפי הסידור וניתן למצוא קונטרס הלכתי שדן ומעמיק בנושא הגאולה ומתמודד עם הטענות העיקריות של החולקים על התוקף הדתי של יום העצמאות ויום ירושלים. הרב שרקי מוסיף כי הקונטרס דן בכל הסוגיות והמחלוקות הקשורות ליום העצמאות ויום ירושלים:  אמירת הלל עם או בלי ברכה, בלילה או/ וביום , דחיית יום העצמאות וכו'... : "קבלנו תגובות רבות וגם ביקורות על אמירת ההלל בלילה. באותו נושא, פרסמתי קונטרס חדש  בשם "כ-ליל התקדש חג", המרכז את כל הטענות בעד ונגד ומחזק את העמדה שלי כי יש לקרוא את ההלל בלילה. בכל שנה, אנו מארגנים תפילה המונית בערב יום העצמאות בכותל המערבי וברוך ה', מפגש זה מושך כאלפיים איש אשר יחד קוראים את ההלל  והשנה אנו מצפים אף ליותר אנשים".

הסידור "בית המלוכה" כולל בתוכו את המנון התקווה ומגילת העצמאות. הרב שרקי התייחס לביקורות הרבות שקיבל עקב צירוף זה לסידור: "תהליך הגאולה עבר דרך ההמנון ומגילת העצמאות. זו הדרך שבחר הקדוש ברוך הוא להעביר את ימי הגאולה ומן הראוי להתייחס לטקסטים אלה".כל תכני הסידור נשענים על החלטות מפורטות של תקנות הרבנות הראשית לישראל.

בדפים הראשונים של "בית מלוכה" מופיעות הסכמות רבות של רבנים גדולים כמו הרה"ג הרב שלמה גורן זצ"ל, רבה הראשי של ירושלים הרב משאש זצ"ל,  הרב יהודה ליאון אשכנזי זצ"ל  ועוד...אברהם כהן אשר הוציא את הסידור לאור הדגיש כי מטרת הסידור הינה לקבוע את התוקף הדתי של יום העצמאות ויום הזיכרון לציבור כולו:"הצד הדתי שביום העצמאות ויום ירושלים קצת רופף אצל חלק מאנשים בציבור הישראלי. הוצאה של סידורים מיוחדים לימים אלו נותנת תוקף רוחני יותר חזק שבעזרת ה' יתרום לקביעת מסמרות לדורות".

231 עמ' - כריכה קשה

ספר לחברים על הספר 'סידור בית מלוכה ליום העצמאות ליום ירושלים - אשכנז'

סידור בית מלוכה ליום העצמאות ליום ירושלים - אשכנז
לחץ על התמונה להגדלה
תמונה שניה- הספר סידור בית מלוכה ליום העצמאות ליום ירושלים - אשכנז

סידור בית מלוכה ליום העצמאות ליום ירושלים - אשכנז

הוסף למדף מחיר: 39 ₪

לקוחות שרכשו את הספר "סידור בית מלוכה ליום העצמאות ליום ירושלים - אשכנז", התעניינו גם בספרים הבאים:

הטבעות והקדשות

הטבעות והקדשות

הוסף למדף מחיר: 15 ₪

הספר טל אורות נוסף למדף שלך

עבור לתשלום