מוקד הזמנות - 03-5531443
המדף שלך (המדף ריק)

שות הריח הטוב

אודות הספר שות הריח הטוב של חגי אסרף

שו"ת הריח הטוב של חגי אסרף הינו אוסף שאלות ותשובות לפי פסקי מרן הרי"ח הטוב רבינו יוסף חיים זצזק"ל "הבן איש חי"

מסודר לפי מעגל השנה בתוספת פסקי מרן פאר הדור הגאון רבינו עובדיה יוסף. 

הספר בהסכמת הרבנים הגדולים: הרב יהודה דרעי  , הרב יצחק יוסף, הרב שלמה משה עמר, הרב יוסף חיים מזרחי.

אודות הבן איש חי -מרן ה"ריח הטוב":

(מתוך ויקיפדיה:)הרב יוסף חיים מבגדאד היה מקובל, דרשן, מנהיג, מחבר ואחד הפוסקים הבולטים בקרב יהדות ארצות האסלאם. מכונה הבן איש חי על שם ספרו.

כמקובל בקרב הספרדים, גם רבי יוסף חיים קיבל את העיקרון שיש ללכת אחר מרן השולחן ערוך. עם זאת, פעמים רבות הכריע שלא כדעתו. בנוסף, דרכו של הבן איש חי להתחשב בפסיקת ההלכה בדעות המקובלים ובפסקיו משלב מפסקי האר"י ורבי שלום שרעבי, לעיתים גם כאשר הם מנוגדים לדעת השולחן ערוך והאחרונים. סידור הפסקים נובע מתוך רמזים אסוציאטיביים, שימוש רב בדרשה על אותיות, גימטריה וכדומה. ספרי הפסיקה של הרב אינם שיטתיים, כשולחן ערוך, אלא ערוכים לפי סדר פרשות השבוע, בדומה לספרי דרשנות. לשיטתו, קיום המצוות והתפילה מהוים גם פעולה מיסטית, הוא הקפיד על ביצוע מדויק של המצוות, על הגייה מיוחדת של התפילה ועל פרשנות מילולית.

הרב עובדיה יוסף יצא בספרו הליכות עולם כנגד שיטת הבן איש חי, מייצג את הקוטב ההפוך בפסיקת הלכה ופוסק כשיטת השולחן ערוך, והסביר כי הבן איש חי היה בגדר "חסדאין מיליה" ולכן החמיר כנגד השולחן ערוך. למרות הערותיו, התייחס הרב עובדיה יוסף לבן איש חי כאל "גאון עוזנו ותפארתנו, רבן של כל בני הגולה, אביר הרועים, סבא דמשפטים, מופלא שבסנהדרין, המאיר לארץ ולדרים, הגאון הגדול מבצר עוז ומגדול"

 

ספר לחברים על הספר 'שות הריח הטוב'

לקוחות שרכשו את הספר "שות הריח הטוב", התעניינו גם בספרים הבאים:

הספר טל אורות נוסף למדף שלך

עבור לתשלום