מוקד הזמנות - 03-5531443
המדף שלך (המדף ריק)

שם עולם - ספרי החפץ חיים

   הוצאת בלום

ספר שם עולם - ספרי החפץ חיים, בעל החפץ חיים, הוצאת בלום, כריכה קשה. הספר שם עולם הוא חיבור העוסק בשבח לימוד התורה ותומכיה ומעלת וקדושת השבת מחולק ל-3 שערים: שער שבת, שער חפץ (מידת החסד) שער החזקת התורה.

אודות הספר שם עולם

ועתה יוצא לאור מחדש במהדורה מתוקנת ומהודרת, בתוספת מראי מקומות והציונים שנקבעו במקומם בדיוק רב. באותיות מאירות עיניים, בניקוד מלא, חלוקה לקטעים וכותרות בשולי הגליון.

אודות החפץ חיים

הרב ישראל מאיר הכהן מראדין (כגן) (תקצ"ט  - כ"ד באלול תרצ"ג ) המכונה "החפץ חיים" על שם ספרו, מחשובי הרבנים האורתודוקסים בדור שלפני השואה. החפץ חיים היה תלמידו של רבי נחומקה מהורדנא (שלמד בישיבת וולוז'ין) ותלמידו המובהק היה רבי אלחנן וסרמן, שאף ליקט את דבריו של רבו בהשקפה בספרו "קובץ מאמרים".

התגורר בעיירה ראדין הסמוכה לוילנה ואף הקים שם ישיבה הידועה בשם "ישיבת ראדין" ועמד בראשה. בשנת 1873 הוציא את ספרו הראשון, "חפץ חיים", העוסק בהלכות איסור לשון הרע. התעקש שלא לקבל שכר על רבנותו ואת פרנסתו מצא בחנות מכולת שהייתה בבעלותו ובמכירת ספרו בעילום שם. עמד בקשר עם שאר רבני אירופה בתקופתו, ובין השאר השתתף בייסוד אגודת ישראל ותמך בהקמת רשת בתי הספר לבנות בית יעקב.

הוא סבר כי קביעת התלמוד לגבי נשים ולימוד תורה התייחסה לנסיבות מסוימות שאינן חלות עוד. הן הניחו קיומה של אווירה שבה "מסורות ומנהגים עתיקי־יומין היו מושרשים", ובנות למדו על היהדות לא באמצעות לימוד פורמלי אלא פשוט מהתבוננות בנעשה בבית. בימינו השתנו שני דברים, טען החפץ חיים. ראשית, המשפחה היהודית הייתה בתהליך של פירוק: היו משפחות שהתרחקו מהדת, אחרות הופרדו בשל גלי ההגירה ממזרח אירופה. שנית, בנות למדו לימודים כלליים וצריך לאזן אותם בחינוך יהודי כדי שלא ינטשו לגמרי את היהדות. באווירה חדשה זו, חלה חובה דתית להעניק לבנות חינוך יהודי. מכאן ש"אם הדבר לא ייעשה", כתב החפץ חיים, "הן עלולות לסור לגמרי מדרך ה' ולעבור על אושיות הדת". הפסק שלו התקבל, ובמזרח אירופה הוקמה רשת בתי ספר לבנות בשם "בית יעקב", מיסודה של שרה שנירר.

ספר לחברים על הספר 'שם עולם - ספרי החפץ חיים'

שם עולם - ספרי החפץ חיים
לחץ על התמונה להגדלה
תמונה שניה- הספר שם עולם - ספרי החפץ חיים תמונה שניה- הספר שם עולם - ספרי החפץ חיים

שם עולם - ספרי החפץ חיים

הוסף למדף מחיר: 35 ₪

לקוחות שרכשו את הספר "שם עולם - ספרי החפץ חיים", התעניינו גם בספרים הבאים:

חפץ חיים - דרשו

חפץ חיים - דרשו

הוסף למדף מחיר: 55 ₪

הספר טל אורות נוסף למדף שלך

עבור לתשלום