מוקד הזמנות - 03-5531443
המדף שלך (המדף ריק)

כף החיים - פלאג'י

הספר כף החיים לרבנו חיים פלאג'י, הוצאת ברזני, כריכה קשה. ספר הכונס בתוכו הלכות והנהגות בנושאים הקשורים לפרקי אורח חיים. בהוצאה מחודשת ובתוספת מראי מקומות.

אודות הספר כף החיים - פלאג'י

רבי חיים התפרסם בספריו הרבים, כ-80 במספר, אותם התחיל לכתוב בגיל 16 ואשר עוסקים בקשת רחבה של נושאים: 7 חיבורים על התנ"ך, 9 חיבורים על התלמוד, 15 ספרי מדרשים ודרושים, ספרי מוסר ו24 חיבורים בהלכהקבלהשו"ת וספרים רבים נוספים.

הספר כף החיים הינו ספר הלכתי המלא בהלכות והנהגות מפרקי אורח חיים. ספר זה פורסם והופץ בעותקים רבים והביא לפרסומו של הרב חיים פלאג'י.

בסיום כתיבת כל ספר, היה עורך רבי חיים סעודת מצווה והיה מחלק את ספריו ללא תמורה. את ספריו לעולם לא מכר.

אודות מחבר הספר כף החיים - פלאג'י

הרב חיים פלאג'י (י"ז בטבת ה'תקמ"ח (1788) - י"ז בשבט ה'תרכ"ח (1869)) מגדולי האחרונים. רב, פרשן, פוסק ומקובל. מכונה החבי"ף.

הרב חיים פלאג'י (פלאצ'י) נולד באיזמיר, לקאלי קאדין ולרבי יעקב פלאג'י. סבו מצד אמו היה רבי יוסף רפאל בן חיים חזן מחבר ספר "חקרי לב" אשר בערוב ימיו עלה לארץ ישראל ושימש בה כראשון לציון.

בשנת ה'תקס"ז (1807) בהיותו בן 19 התחתן רבי חיים, ובשנת ה'תקע"ג (1813) קיבל את הסמכתו ל"החכם השלם" על ידי סבו רבי רפאל יוסף.

כל ימי חיי אביו, רבי יעקב, לא נאות רבי חיים לקבל עליו תפקיד ציבורי, ורק בשנת ה'תקפ"ח (1828) קיבל עליו להיות דיין בבית דין וראש ישיבת "בית יעקב רבי"  באיזמיר.

בשנת ה'תקצ"ז (1837) נתמנה רבי חיים לאב בית דין הגדול באיזמיר שמנה 45 רבנים, ובשנת ה'תרט"ו (1857) התמנה למשרה הרמה היותר באיזמיר "חכם באשי" (רב ראשי), ולאחר כשנה אף אושר מינויו על ידי הסולטאן עבד אלמגי'ד הראשון באישור מלכותי "נישאן" ובכך ניתנו לו סמכויות לשפוט, להוציא לפועל את פסקיו,  והופקדה בידיו שלטונה של הקהילה היהודית כולה.

רבי חיים היה ידוע כאוהב שלום ורודף שלום ופעל רבות כדי להרבות את האחדות בארצו ובקהילתו וכן פעל רבות לשפר ולחזק את קהילתו.

בשנת ה'תרכ"ח (1868) בחג שמחת תורה בשעת קריאת התורה קרא רבי חיים את הפסוק "וימת שם משה" ופרץ בבכי, בשעה זו הבינו אנשי קהילתו כי ימיו קרובים ופרצו אף הם בבכי מר, ואכן ביום י"ז שבט, יום לאחר שסיים את ספרו "ברכת מועדיך לחיים" נפטר רבי חיים מרעלת דם, בשיבה טובה.

ספר לחברים על הספר 'כף החיים - פלאג'י'

לקוחות שרכשו את הספר "כף החיים - פלאג'י", התעניינו גם בספרים הבאים:

הספר טל אורות נוסף למדף שלך

עבור לתשלום