מוקד הזמנות - 03-5531443
המדף שלך (המדף ריק)

שערי אורה - הלכות נידה

   הוצאת מגיד

הספר שערי אורה - הלכות נידה מאת הרב שלמה לוי במהדורה חדשה מורחבת ומתוקנת, ובעתיד ייצא לאור בעז"ה חלק נוסף שירחיב בנושאים החורגים מאופיו של ספר הלכות ענייני.

לפני למעלה מעשור הוציא לאור הרב שלמה לוי שליט"א, ראש הכולל בישיבת הר עציון וראש ישיבת ההסדר בקריית גת, את ספרו 'שערי אורה' על הלכות נידה. הספר כולל שלושים ושלושה פרקים הכלולים בשבעה שערים, ועוד שער ובו קיצור ההלכות שבכל הספר למעשה. הרב לוי מנווט בספר בעדינות בין פריסת החומר ההלכתי כולו לפני הלומד ובין הזהירות מאריכות והרצון להבהיר ולא לסבך, בין ראיית ספרו כספר לימוד הלכה ממקורה להיותו ספר הלכה למעשה. בהתאם לכך הוא מכריע ברוב השאלות - אך משאיר גם שוליים ראויים לשאלת רב.

אודות מחבר ספר שערי אורה

הרב שלמה (חיים) לוי הוא ראש כולל וראש ישיבה; מחבר ספרי הלכה ואחד ממחברי השאלות למבחני הסמיכה לרבנות של הרבנות הראשית לישראל. נולד בקזבלנקה (מרוקו) ועלה לישראל עם משפחתו כילד קטן. התחנך בבית הספר היסודי "תחכמוני" בבת ים ובישיבה התיכונית "נתיב מאיר" שבירושלים. בשנת תשכ"ט (1969) הצטרף לישיבת ההסדר הר עציון.

החל משנת תשל"ד (1974) החל לשמש כר"מ בישיבת הר עציון. העביר שיעורים גם בישיבת שבי חברון ובישיבת ברכת משה שבמעלה אדומים. כיום הוא עומד בראש כולל ההלכה בישיבת הר עציון, מעביר שיעורים בבית מורשה שבירושלים, ומשמש כדיין בבתי הדין לממונות שבאלון שבות. בנוסף הוא עומד בראש ישיבת ההסדר בקרית-גת, ומשמש גם כאחד הבוחנים בתוכנית הלימוד ל'יועצות הלכה' של מדרשת נשמת.

בשנת תשס"ג (2003) יצא לאור ספרו שערי אורה, על הלכות נידה וטהרה וזכה לאהדה רבה, ולפניכם המהדורה העדכנית (תשע"ז) והמורחבת של ספר זה.

הסכמת הרב אריאל לספר שערי אורה על הלכות נידה

"כשמו כן הוא: שערי אורה — שערים מוארים בכניסה לארמון טהרה. הסברתו מאירה ושפתו ברורה ונעימה. הוא ... מסביר את ההלכה בצורה בהירה ומסודרת, ועם זאת — מתומצתת. אם כי הוא אינו נוטל על עצמו את סמכות ההכרעה, אלא רק מביא את הדעות השונות ומצביע על כיווני חשיבה שבין הפוסקים, והוא מפנה את הלומד לרב שיפסוק. בולטת במיוחד התייחסותו לשאלות חדשות ולממצאים מעודכנים, והוא מביא בכל נושא את גדולי הפוסקים בדורותינו." (הרב יעקב אריאל, רבה של רמת גן)

ספר לחברים על הספר 'שערי אורה - הלכות נידה'

לקוחות שרכשו את הספר "שערי אורה - הלכות נידה", התעניינו גם בספרים הבאים:

חדש
ליקוט ספרי סת"ם

ליקוט ספרי סת"ם

הוסף למדף מחיר: 70 ₪

הספר טל אורות נוסף למדף שלך

עבור לתשלום