מוקד הזמנות - 03-5531443
המדף שלך (המדף ריק)

קיצור שולחן ערוך הרב מרדכי אליהו

הספר קיצור שולחן ערוך- במהדורת הרב גאנצפריד, עם פסקי הלכות לבני ספרד ואשכנז והערות לפי שיטת הבן איש חי והספרדים בעריכת הרב מרדכי אליהו. פורמט גדול.

אודות הספר קיצור שולחן ערוך 

כבר התפרסם שמו וספרו של הרב גאנצפריד בכל קהילות ישראל, והתקבל ספרו כספר לימוד הלכה עיקרי במקומות רבים. כידוע, פסקי הספר נכתבו החו"ל במקור לבני אשכנז. בספר זה מובאים הערותיו של הרב מרדכי אליהו עפ"י פסקי בן איש חי והבית יוסף- ובכך הפך ספר זה כספר הלכה למעשה לכל העם.

הרב מרדכי צמח אליהו היה פוסקתלמיד חכםמקובל ומנהיג דתי. כיהן בתפקיד הראשון לציון והרב הראשי לישראל בשנים ה'תשמ"ג-ה'תשנ"ג ונחשב לאחר הרבנים המוכרים והמשפיעים בדורופסיקותיו של הרב אליהו נחשבות כמחמירות באופן יחסי. הוא המשיך את שיטת הפסיקה של יהודי עיראק, בעיקר על פי דרכו של הבן איש חי, זאת בניגוד לשיטתו של הרב עובדיה יוסף, המבסס את פסיקתו על פסקי רבי יוסף קארו. בפסקיו הוא משלב גם אלמנטים מתורת הקבלה, בעיקר קבלת האר"י.

אודות מהדורת קיצור שולחן ערוך הרב מרדכי אליהו

מהדורה זו של קיצור שולחן ערוך מבוססת כאמור על ספרו המקורי הרב שלמה גאנצפריד זצ"ל, אך הרב מרדכי אליהו שילב בצורה נוחה את הערותיו לבני ספרד, יחד עם פסקי המשנה ברורה ופסקי מסגרת השולחן בשיטת שו"ע הרב (הרב ר' שניאור זלמן מלאדי זצ"ל) לבני אשכנז.

עוד מצורף נספח על המצוות התלויות בארץ שהיו חסרות בספר המקורי שנכתב בחו"ל, ציורים להמחשה והסברה, טבלאות מסכמות ויעילות, הקדמת הרב אליהו לשיטת הפסיקה ועוד...

ספר לחברים על הספר 'קיצור שולחן ערוך הרב מרדכי אליהו'

קיצור שולחן ערוך הרב מרדכי אליהו
לחץ על התמונה להגדלה

קיצור שולחן ערוך הרב מרדכי אליהו

הוסף למדף מחיר: 45 ₪

לקוחות שרכשו את הספר "קיצור שולחן ערוך הרב מרדכי אליהו", התעניינו גם בספרים הבאים:

הספר טל אורות נוסף למדף שלך

עבור לתשלום