מוקד הזמנות - 03-5531443
המדף שלך (המדף ריק)

קיצור שולחן ערוך הרב גאנצפריד גדול

   הוצאת שבתי פרנקל

הספר קיצור שולחן ערוך - מהדורת הרב גאנצפריד, עם הערות וביאורים, בהוצאת שבתי פרנקל. פורמט גדול.

אודות מהדורת קיצור שולחן ערוך הרב גאנצפריד בהוצאת שבתי פרנקל

קיצור שולחן ערוך הוא ספר הלכה שחיבר הרב שלמה גאנצפריד, המתמצת את הספר 'חיי אדם' של רבי אברהם דנציג, בעצמו ספר המתמצת את השולחן ערוך (בעיקר את חלק "אורח חיים") ועוסק בהלכות היומיומיות, בתפילות, בדיני שבת וחג וכדומה. הספר הפך לאחד הספרים התורניים הפופולריים יותר, וזכה למהדורות רבות, לפירושים ולתרגום לשפות שונות. בהוצאת שבתי פרנקל יצאה מהדורה מאירת עיניים זו וזוכה להצלחה רבה בקרב הלומדים.

אודות מחבר הספר קיצור שולחן ערוך הרב גאנצפריד

רבי שלמה בן יוסף גאנצפריד היה פוסק הלכה וראש בית דין הונגרירוב ימיו שימש כאב בית דין בעירו, וחיבר ספרי הלכה חשובים. ספרו הראשון הוא 'קסת הסופר', ספר יסוד בהלכות כתיבת סת"ם, שר' משה סופר (החת"ם סופר) המליץ עליו כספר חובה לסופרי סת"ם.

בעיקר התפרסם הרב גאנצפריד בזכות ספרו "קיצור שולחן ערוך", הכולל את רוב ההלכות המעשיות, רובן מחלק "אורח חיים" ומיעוטן משאר חלקי השולחן ערוך, בהשמטת הלכות שלא נחוצות לכל אדם, ובתוספת דברי מוסר ודרך ארץ.

14 מהדורות נדפסו בחיי המחבר, ובחלקן הוסיף הערות ותיקונים. מאז נדפס הספר עשרות פעמים. ספר קיצור שולחן ערוך נחשב לספר ההלכה הנפוץ ביותר בקהילות אשכנז (עד להתפשטות הספר משנה ברורה), בעיקר אצל פשוטי העם, אולם גם תלמידי חכמים התחשבו בדעתו, כתבו עליו פירושים או הוסיפו עליו את דבריהם. הוא תורגם לשפות רבות, ובארץ ישראל נוספו לו מהדורות שונות של הלכות המצוות התלויות בארץ. בספר קיצור שולחן ערוך הרב מרדכי אליהו, הוסיף הרב אליהו גם הוא הערות על הספר לספרדים ואשכנזים כאחד.

ספר לחברים על הספר 'קיצור שולחן ערוך הרב גאנצפריד גדול'

קיצור שולחן ערוך הרב גאנצפריד גדול
לחץ על התמונה להגדלה

קיצור שולחן ערוך הרב גאנצפריד גדול

הוסף למדף מחיר: 45 ₪

לקוחות שרכשו את הספר "קיצור שולחן ערוך הרב גאנצפריד גדול", התעניינו גם בספרים הבאים:

הספר טל אורות נוסף למדף שלך

עבור לתשלום