מוקד הזמנות - 03-5531443
המדף שלך (המדף ריק)

מגן דוד

   הוצאת יריד הספרים

הספר מגן דוד, המקובל הרב דוד בן זמרא, הוצאת יריד הספרים, כריכה קשה. ספר מגן דוד הינו ספר המבאר את אותיות התורה על פי הקבלה.

אודות ספר מגן דוד

ספר מגן דוד בא לבאר את אותיות הא"ב, הכולל צורות האותיות וסודן על דרך הקבלה. מהמקובל רבי דוד בן זמרא (הרדב"ז) זצוק"ל. יוצא לאור במהדורה חדשה מפוארת ומהודרת, עם הגהות והערות מהרב משה צוריאל.

אודות מחבר הספר מגן דוד

רבי דוד בן שלמה אבן זמרא, רדב"ז (ה'רל"ט, 1479 - ה'של"ד, 1573) היה אב בית דין ומנהיגה של יהדות מצרים ומחבר שו"ת הרדב"ז.

רבי דוד בן זמרא נולד בספרד בשנת ה'רל"ט (1479) למשפחה של תלמידי חכמים. בצעירותו למד אצל רבי יוסי סרגוסי. בזמן גירוש ספרד, בהיותו בן 13, נדדה משפחתו לפאס אשר במרוקו, ומשם לצפת ולירושלים. בשנת ה'רע"ג 1513, עקב המצוקה הכלכלית בירושלים והפרעות, עזב הרדב"ז את ירושלים ועבר למצרים לישיבת רבי יצחק הכהן שולאל, שם מונה לאב בית דין. אחרי כיבוש מצרים על ידי העות'מאנים (שנת 1517), מונה רדב"ז למנהיגה של יהדות מצרים. רדב"ז היה אב בית דין, ראש ישיבה, גבאי צדקה והאחראי לרכוש הציבורי של יהדות מצרים. הוא התפרנס מסחר בתבואה ובעורות, והצלחתו הרבה בכך הביאה לו עושר רב.

אחרי ארבעים שנות רבנות במצרים עזב הרדב"ז את קהילתו ותפקידו, וחזר לירושלים (בשנת ה'שי"ג; 1553 לערך), ומשם עקר לצפת, הואיל ולא הייתה לו שלווה בירושלים. הרדב"ז חי בצפת עשרים שנה ונפטר בשיבה טובה בכ"א בחשוון שנת ה'של"ד (1573), ונקבר בבית העלמין העתיק בצפת בחלקת האריז"ל.

יש המציינים שנים אחרות כתאריכי לידתו או פטירתו, כדי להתאימם למסורת המובאת בספר קורא הדורות לפיה נפטר הרדב"ז בגיל 110.

מלבד הספר מגן דוד חיבר את הספרים- שו"ת רדב"ז, יקר תפארת, כללי הגמרא, דברי דוד, ועוד..

ספר לחברים על הספר 'מגן דוד'

לקוחות שרכשו את הספר "מגן דוד", התעניינו גם בספרים הבאים:

פרדס רימונים

פרדס רימונים

הוסף למדף מחיר: 145 ₪

הספר טל אורות נוסף למדף שלך

עבור לתשלום