מוקד הזמנות - 03-5531443
המדף שלך (המדף ריק)

סידור רבינו הרש"ש - ע"פ עבודת המלך

   הוצאת באר אליהו

סידור רבינו הרש"ש ע"פ עבודת המלך מהוצאת ברזני המשובחת, 761 עמודים בכריכה קשה.

אודות פירוש עבודת המלך 

פירוש עבודת המלך הינו פירוש קצר למתחילים בחכמה. נחלק לב' מאורות: "אור וברכה" כוונת מטבע ברכה, "אור השחר" על ברכות השחר ותיקון חצות, "כללי התחלת החכמה" ו"אור השלום", "מילי דמלך" ביאורי מילים מכוונות הסידור.

אודות הסידור ומחברו - הרש"ש

הרב שלום מזרחי שרעבי (מכונה גם הרש"ש ולעתים בתוספת "הקדוש"), היה מקובל בולט, מחבר "פירוש השמ"ש" על כתבי האר"י ו"סידור הרש"ש", עם כוונות התפילה. נולד בשרעב או בצנעא שבתימןבצעירותו עלה לארץ ישראלעל פי המסופר הוא עבד כשמש בית כנסת בישיבת המקובלים בית אל אצל ראש הישיבה - הרב גדליה חיון. לאחר שהתגלו יכולותיו התחתן עם חנה חיון - בתו של ראש הישיבה, ולאחר פטירת חותנו מונה לראש הישיבה. 

הרש"ש עמד בראש חברת רבנים מפורסמים שנקראה "חברת אהבת שלום" ובין תלמידיו היו החיד"א, המהרי"ט אלגאזי, ר' חיים דילרוזה ור' גרשון מקיטוב גיס הבעל שם טוב. תלמידים אלה היו כמעט בני גילו של הרש"ש ואף מבוגרים ממנו ולמרות זאת נחשב הרש"ש בעיניהם לרבם.

הרש"ש שלח את תלמידו המהרי"ט אלגאזי להסתובב בקהילות אשכנז כדי להתרימם לחיזוק ישיבת בית אל והיישוב היהודי בירושלים. במהלך סיורו התקבל בכבוד וגדולי הרבנים בקשו ממנו את סידורו של הרש"ש לעיון. היו אלה בעל ספר "ההפלאה" ר' פנחס הורוביץ, המקובל רבי נתן אדלר ותלמידו ר' משה סופר, ה"חת"ם סופר". רבי נתן אדלר אף הביא מטורקיה רב שילמד אתו את ההגייה הספרדית, כדי שיוכל להתפלל על פי סידורו של הרש"ש

 ספר לחברים על הספר 'סידור רבינו הרש"ש - ע"פ עבודת המלך'

סידור רבינו הרש"ש - ע"פ עבודת המלך
לחץ על התמונה להגדלה
תמונה שניה- הספר סידור רבינו הרש"ש - ע"פ עבודת המלך

סידור רבינו הרש"ש - ע"פ עבודת המלך

הוסף למדף מחיר: 95 ₪

לקוחות שרכשו את הספר "סידור רבינו הרש"ש - ע"פ עבודת המלך", התעניינו גם בספרים הבאים:

תנא דבי אליהו

תנא דבי אליהו

הוסף למדף מחיר: 45 ₪

הספר טל אורות נוסף למדף שלך

עבור לתשלום