מוקד הזמנות - 03-5531443
המדף שלך (המדף ריק)

שומר אמונים הקדמון

   הוצאת ברזני

שומר אמונים הקדמון הוא ספר מבוא לתורת הקבלה.

הספר בנוי בצורת ויכוח בין שאלתיאל, המצדד בלימוד הנגלה בתחילת הויכוח, לבין יהוידע, המצדד בלימוד הנסתר, ומלמדו את כל יסודות תורת הקבלה, וכן מתרץ את כל הקושיות עליה. 

ספר יסוד לחכמת הקבלה.

 

אודות ר' יוסף אירגאס

נולד בשנת תמ"ה בליוורנו לרבי עמנואל אירגאס- משפחה ממוצא ספרדי. למד בישיבתו של המרא דאתרא רבי שמואל די פאס בליוורנו. בגיל צעיר הצטיין בידיעותיו בתורת הנגלה. בגיל שמונה עשרה נשא את בת דודתו לאשה. בגיל זה כתב את ספרו הראשון- פרי מגדים. עבר לריג'יו ללמוד קבלה בישיבתו של רבי בנימין הכהן מריג'יו (הרב"ך)- תלמידו של רבי משה זכות. בריג'יו נהג בפרישות גדולה, ואת כל הכסף שקבל מהוריו פיזר לצדקה. לאחר שרכש בקיאות והעמיק בתורת הקבלה, החל לנדוד ברחבי איטליה על מנת לעודד את הציבור לעסוק בה. הוא ייסד את ישיבת נווה שלום בעיר פיזה. כשהגיע לליוורנו, נהגו בני העיר בכבוד גדול, והוא התמנה להיות רב העיר. התכתב בהלכה עם רבים מגדולי דורו. רבי יהודה רוזאניס, בעל "משנה למלך" על משנה תורה אמר עליו: "ומי כמוהו מורה דרך לא יטו ממנו ימין ושמאל, אשר יאמר כי הוא זה". ר' יוסף נלחם בקנאות נגד מאמיניו של משיח השקר שבתאי צבי, ובמיוחד נגד נחמיה חיון.

נפטר בג' בסיוון ת"צ בגיל 45. מסופר כי לפני פטירתו חבק ונשק את כל תלמידיו.

נחשב לאבי השיטה הרואה את ה"צמצום" המוזכר בכתבי האר"י כמשל ולא כפשוטו, ומתווכח על זה עם רבי עמנואל חי ריקי, שנחשב לאבי השיטה הסוברת כי הצמצום הוא כפשוטו.

ספר לחברים על הספר 'שומר אמונים הקדמון'

לקוחות שרכשו את הספר "שומר אמונים הקדמון", התעניינו גם בספרים הבאים:

חדש
אמת מארץ

אמת מארץ

הוסף למדף מחיר: 105 ₪
חמדת ימים ג"כ

חמדת ימים ג"כ

הוסף למדף מחיר: 95 ₪

הספר טל אורות נוסף למדף שלך

עבור לתשלום