מוקד הזמנות - 03-5531443
המדף שלך (המדף ריק)

שערי אורה - עם שערי צדק / ספר הניקוד / ספר החשמל

   הוצאת ברזני

ספר שערי אורה - עם הספרים שערי צדק, ספר הניקוד וספר החשמל. 

לרבי יוסף ג'יקטיליה.

 

הספרים שבכרך

שערי אורה למקובל האלוהי מהר"י ג'יקטיליה, מגדולי המקובלים בספרד במאה ה-13והעיד עליו איש האלוקים הנורא האריז"ל, שהספר הזה הוא מפתח גדול ומאיר עיניים באספקלריא המאירה בחכמת הקבלה, ועד עתה היה כחזון סתום אינו מובן על בוריו.

כמו כן נוסף לספר גם ספר שערי צדק אשר חברו החכם רבי יוסף בן קרניטול בן כבוד רבי אברהם בן רי"ת המחבר ספר שערי אורה בצדק ובמפשט מעשיהו לבא אל היכל פנימה הקבלה.

וגם ספר הניקוד וספר החשמל שחברם החכם המקובל מהר"י גיקיטיליא על סודות הניקוד ונערך בסדר חדש ומתוקן משיבושים להקל על הלמוד בו.

 

אודות מחבר הספרים שערי אורה - שערי צדק - ספר הניקוד וספר החשמל

רבי יוסף נולד בקסטיליה והיה תלמידו של רבי אברהם אבולעפיה, שאמר עליו בספרו "אוצר עדן הגנוז": "והוא בלא ספק הצליח הצלחה מופלאה במה שלמד לפני, והוסיף מכוחו ומדעתו וה' היה עמו". והרחיב והפיץ את תורת רבו ברבים. בהיותו כבן 24 חיבר את ספרו גנת אגוז העוסק בגימטריות וצירופי שמות קבליים. ספרו שערי אורה נחשב אצל המקובלים לאחד מספרי היסוד הקבליים, ומפורסם שהאר"י אמר על ספר זה כי הוא המפתח לכל תורת הסוד. מסופר שגם תלמידו הגדול של הגר"א, רבי חיים מוולוז'ין, התבטא פעם שעל מנת לצאת ידי חובת תורת הקבלה, יש ללמוד את ספר הזוהר ואת ספר שערי אורה.

בספר שערי אורה רצה לספק לתלמידיו הסברים על הקבלה, התייחס לאלוהים דרך הספירות. הספר פותח בתשובה לשאלה מהם שמותיו של אלוהים, כל אחד מהשמות, חוץ מהשם המפורש, מצביע על יחס לעולם, התלמיד השואל רצה להפיק מאגיה מהם, לעשות שימוש מגי בשמות, ג'יקטיליה מנסה להניא את התלמיד מעשיית שימוש בשמות, וודאי שלא לצורך רווח חומרי.

ספר לחברים על הספר 'שערי אורה - עם שערי צדק / ספר הניקוד / ספר החשמל'

שערי אורה - עם שערי צדק / ספר הניקוד / ספר החשמל
לחץ על התמונה להגדלה
תמונה שניה- הספר שערי אורה - עם שערי צדק / ספר הניקוד / ספר החשמל תמונה שניה- הספר שערי אורה - עם שערי צדק / ספר הניקוד / ספר החשמל

שערי אורה - עם שערי צדק / ספר הניקוד / ספר החשמל

הוסף למדף מחיר: 85 ₪

לקוחות שרכשו את הספר "שערי אורה - עם שערי צדק / ספר הניקוד / ספר החשמל", התעניינו גם בספרים הבאים:

מאורות אליהו

מאורות אליהו

הוסף למדף מחיר: 89 ₪

הספר טל אורות נוסף למדף שלך

עבור לתשלום