מוקד הזמנות - 03-5531443
המדף שלך (המדף ריק)

שערי אורה

   הוצאת יריד הספרים

ספר שערי אורה, מאת הרב יוסף בן אברהם ג'יקטיליה, הוצאת יריד הספרים, הפצת אור התורה, כריכה קשה. הרב יוסף בן-אברהם ג'יקטיליה היה מגדולי המקובלים בספרד במאה ה- 13, וספרו 'שערי אורה' נחשב לספר המופת בתולדות הקבלה. בצירוף ספר שערי צדק וספר הניקוד והחשמל. 

אודות הספר שערי אורה

בספרו ספר שערי אורה רצה המחבר לספק לתלמידיו הסברים על הקבלה, והתייחסות לאלוהים דרך הספירות. הספר פותח בתשובה לשאלה מהם שמותיו של אלוהים, כל אחד מהשמות, חוץ מהשם המפורש, מצביע על יחס לעולם, התלמיד השואל רצה להפיק מאגיה מהם, לעשות שימוש מגי בשמות, ג'יקטיליה מנסה להניא את התלמיד מעשיית שימוש בשמות, וודאי שלא לצורך רווח חומרי.
נושאי הספר מגוונים הם ובנין היתר נידונים הנושאים הבאים: הסברים ביסודות הקבלה, ענייני שמות הקב"ה וכו'.

אודות מחבר הספר שערי אורה

ר' יוסף בן אברהם ג'יקטיליה נודע גם כמהר"י ג'יקטיליה (ה'ח', 1248 - ה'ס"ה, 1323 לערך) היה מגדולי המקובלים בספרד במאה ה-13. רבי יוסף נולד בקסטיליה והיה תלמידו של רבי אברהם אבולעפיה, שאמר עליו בספרו "אוצר עדן הגנוז": "והוא בלא ספק הצליח הצלחה מופלאה במה שלמד לפני, והוסיף מכוחו ומדעתו וה' היה עמו". והרחיב והפיץ את תורת רבו ברבים. בהיותו כבן 24 חיבר את ספרו גנת אגוז העוסק בגימטריות וצירופי שמות קבליים. ספרו שערי אורה נחשב אצל המקובלים לאחד מספרי היסוד הקבליים, ומפורסם שהאר"י אמר על ספר זה כי הוא המפתח לכל תורת הסוד. גם תלמידו הגדול של הגר"א, רבי חיים מוולוז'ין, התבטא פעם שעל מנת לצאת ידי חובת תורת הקבלה, יש ללמוד את ספר הזוהר ואת ספר שערי אורה.

ספר לחברים על הספר 'שערי אורה'

לקוחות שרכשו את הספר "שערי אורה", התעניינו גם בספרים הבאים:

הספר טל אורות נוסף למדף שלך

עבור לתשלום