מוקד הזמנות - 03-5531443
המדף שלך (המדף ריק)

כל סיפורי בעל שם-טוב

   הוצאת מישור

סט כל סיפורי בעל-שם טובהרב ישראל יעקב קלפהולץ, הוצאת מישור, 4 כרכים, כריכה קשה. סט ספרים האוגד בתוכות את כל סיפורי המופת הקשורים בדמותו המופלאה של הבעל שם טוב. מאפשר לילדים להתחקות אחר דמותו הקדושה.

אודות הספר כל סיפורי בעל-שם טוב

ארבעה ספרים מרתקים הכוללים מגוון רחב של סיפורים אודות הבעש"ט, קורות חייו, פועלו, דרכו המיוחדת בעבודת ה' ויחסו לזולת. סיפורים אלו נאספו ממקורות נאמנים ומסודרים לפי נושאים ועניינים.

אודות הבעל שם טוב

רבי ישראל 'בעל שם טוב', ראש מחנה הצדיקים הנסתרים בתחילה ולאחר מכן מייסדה ומחוללה של תנועת ותורת החסידות, ממנה הסתעפו והתפתחו כל החצרות החסידיות.

נולד בי"ח באלול ה'תנ"ח (25 באוגוסט 1698) נפטר בו' בסיוון (יום א' של חג השבועות) ה'תק"כ (21 במאי 1760) ומקום קבורתו בעיירה מזי'בוז'.

על פי המסופר, הבעש"ט התייתם מהוריו בגיל צעיר. הוא אהב לצאת לשדה ולצפות בטבע, בתוך כך הכיר את הצמחים ואת סגולותיהם הרפואיות. נשא אישה מבנות המקום באוקופ, והתמנה לשמש בבית המדרש העירוני. אחר זמן קצר נפטרה אשתו ולא הותירה ילדים. הוא שימש באותן שנים גם עוזר למלמדי תינוקות, ובתקופה מסוימת שימש כשוחט בעיירה קשילוביץ הסמוכה ליזלוביץ. אחרי שהתאלמן עבר לגור בברודי, ושימש שם כמלמד תינוקות. שם נישא לחנה, אחותו של רבי אברהם גרשון מקיטוב. אחרי נישואיו אלו עבר לגור סמוך לקיטוב, והתבודד שנים אחדות בהרים שבין קיטוב לקוסוב. אחר כך עבר לטלוסט ומשם לכפרים נוספים.

באותה תקופה פרח אצל יהודי מזרח אירופה העיסוק בקבלה. מקורות פריחה זו היו התסיסה המשיחית השבתאית ותורת האר"י שהגיעה למזרח אירופה.

בחייו כונה "רבי ישראל בעל שם", כינוי שהצביע על עיסוקו כבעל שם, היינו מרפא עממי הנעזר בשמות קדושים, בקבלה מעשית בהשבעות ובקמיעות. כמקובל, הדגיש את הדבקות עםהבורא והעלאת העולם כולו לשורשו העליון. בכמה מקרים מסופר שפעל להציל את הציבור מסכנות שונות באמצעות כוחותיו הרוחניים.

הבעל שם טוב פעל בעיקר בפודוליה, אז מחוז בדרום ממלכת פולין (כיום מרכז אוקראינה). עד לשנת ה'ת"ק (1740), התגורר בטלוסט, ובשנת ה'ת"ק (1740) עבר לעיירה מז'יבוז'.

הבעל שם טוב נפטר בחג השבועות ה'תק"ך (1760). 

ספר לחברים על הספר 'כל סיפורי בעל שם-טוב'

לקוחות שרכשו את הספר "כל סיפורי בעל שם-טוב", התעניינו גם בספרים הבאים:

שני מלכים 1

שני מלכים 1

הוסף למדף מחיר: 39 ₪

הספר טל אורות נוסף למדף שלך

עבור לתשלום