מוקד הזמנות - 03-5531443
המדף שלך (המדף ריק)

קול במעלה ההר - הרב שלמה גורן - סיפור חייו

   הוצאת ידיעות ספרים

הספר קול במעלה ההר, מירב מגני, הוצאת ידיעות ספרים, 175 עמודים, כריכה רכה. סיפור חייו של הרב גורן בשפה בהירה וקולחת עבור ילדי ישראל.

אודות הספר קול במעלה ההר

קובי, השוער הכי טוב של הקבוצה, נעלם דוקא בזמן משחק כדורגל חשוב נגד ז2. יש לו משימה דחופה. הרב שלמה גורן הזמין את בן טיפוחיו הצעיר לשמוע את קורות חייו המרתקים ומעוררי ההשראה.

ככל שהסיפור מתקדם, מצטרפים עוד ועוד מחבריו של קובי למפגשים עם הרב שלמה ומגלים כי סיפור חייו של הרב הוא גם סיפורה של האומה כולה: החל מילדותו המוקדמת בפולין, דרך מפגשיו עם חלוצי ארץ-ישראל ותלמידי החכמים בירושלים ועד קולו המהדהד של שופרו של הרב שלמה גורן, הרב הראשי של צה"ל, בשחרור הכותל המערבי במלחמת ששת הימים.

לקראת סוף הסיפור מעניק הרב גורן לקובי חבילה עטופה בבד שבחובה טמונה משימה חשובה ומופלאה..

אודות תוכן הספר קול במעלה ההר

הספר 'קול במעלה ההר' משמיע את קולם של חסידי יבלונה החלוצים העוזבים את וורשה ומעפילים לגבעת שיח אברק השוממה ואת אהבת הארץ הבוערת בהם.  הוא משמיע את קולם של לומדי התורה ואוהביה המעפילים אל עולם הקדושה והחכמה. הוא משמיע את קולם של לוחמי המחתרות, ולוחמי מלחמת השחרור, קדש וששת הימים. הוא משמיע את קול השופר בהר סיני ואת קולו של השופר המהדהד בהר הבית המבקש לעורר ולחדור ללבבות- תובע את עלבונו של הר בית ה' החרב ומעורר געגועים לבינין בית המקדש.  

בכל הצמתים הללו נכח  הרב  שלמה גורן . כילד בערה בו אהבת הארץ , החיבור לאדמה שספג בבית הוריו בכפר חסידים.  משם התאהב בלימוד התורה ומסר את נפשו עליה, כשבגר הקדיש את חייו להגנה על העם והמולדת ובהמשך סלל דרך משמעותית בהנהגה הרוחנית של צבא ההגנה לישראל שקם והיה. הרב גורן פעל עם אל והיה שותף מלא להתקדמותה של הגאולה.

'קול במעלה ההר' מגולל את סיפור חייו של הרב גורן, סיפור חייה של האומה השבה אל ארצה. הקריאה בספר מחברת את הילד לכל מעגלי החיים שבין אדם לאלוקיו, בין אדם לעצמו, בין אדם לזולתו,  בין אדם לעמו ובין אדם לארצו. ומדינתו.

אודות מחברת הספר קול במעלה ההר

מירב מגני, אם לשמונה, המתגוררת בישוב שבות רחל היא מחברת הסיפורים מפגש שבת ומפגש חג בהוצאת החמ"ד וכותבת תכנים חברתיים ערכיים במנהל החמ"ד. קול במעלה ההר הוא ספרה הראשון.

ספר לחברים על הספר 'קול במעלה ההר - הרב שלמה גורן - סיפור חייו'

לקוחות שרכשו את הספר "קול במעלה ההר - הרב שלמה גורן - סיפור חייו", התעניינו גם בספרים הבאים:

 א אידישע קאפ 2

א אידישע קאפ 2

הוסף למדף מחיר: 65 ₪

הספר טל אורות נוסף למדף שלך

עבור לתשלום