מוקד הזמנות - 03-5531443
המדף שלך (המדף ריק)

אל תשלח ידך אל הנער

   הוצאת ידיעות ספרים

הספר אל תשלח ידך אל הנער-  ספר אוטוביוגרפי מאת הרב ישראל מאיר לאו. בכריכה חדשה וקשה. 

אודות הספר אל תשלח ידך אל הנער

אילו היו מספרים ללוּלק בן השמונה שיום אחד יסעד על שולחנה של מלכת אנגליה, שינהל עם האפיפיור שיחה מתובלת ביידיש, שיאזין יחד עם קנצלר גרמניה - קנצלר גרמניה מכולם - לשיר "אני מאמין באמונה שלמה בביאת המשיח", במנגינה של חסידות גור, ודאי לא היה מאמין. ואולי דווקא כן. כי לולק, הילד הצעיר ביותר ששרד את מחנה הריכוז בוכנוולד, היה רגיל לניסים. הוא שרד בזכות שרשרת של ניסים: אמו הדפה אותו אל זרועות אחיו רגע לפני שנלקחה אל מותה; אחיו הבריח אותו שוב ושוב, ממחנה למחנה, מקרון רכבת לקרון רכבת; שוב ושוב נתפס, עמד אל מול המוות - ושרד. ואחיו שרד איתו, משמש לו אב ואם ומשפחה. יחד מילאו אחר צוואת אביהם, עלו לארץ-ישראל, ולולק - שרוליק - ישראל המשיך שושלת רבנות בת יותר מאלף שנה, והיה לרב הראשי של ישראל - הרב ישראל מאיר לאו.

הספר אל תשלח ידך אל הנער זה איננו אוטוביוגרפיה במובן הרגיל של המלה. לא תקראו בו על ארבעים וארבע שנות רבנות במעלה הסולם מדרום תל-אביב ועד לרבנות הראשית לישראל.

הספר נכתב לקראת מלואת 60 שנה לשחרור מחנה הריכוז בוכנוולד.בחלקו הראשון של הספר אל תשלח ידך אל הנער, מספר הילד לולק על זכרונותיו, בחלקו השני- מספר הרב ישראל מאיר לאו כיצד עיצבו זכרונות אלה את דרכו כרב וכמנהיג.

הספר אל תשלח ידך אל הנער אינו מקיף את כל חייו של הרב לאו עד למועד כתיבתו. חלקו הראשון עוסק בילדותו ובנעוריו של הרב לאו, עד לנישואיו בגיל 21. בחלקו השני מביא סיפורים אחדים מבגרותו של הרב לאו, וממחיש כיצד עיצבו זכרונות ילדותו את דרכו כרב וכאיש ציבור.

שם הספר, "אל תשלח ידך אל הנער", נלקח מסיפור עקדת יצחק, שבו אמר מלאך אלוהים לאברהם משפט זה, ועצר אותו מלשחוט את יצחק בנו.

אודות מחבר הספר אל תשלח ידך אל הנער

הרב ישראל מאיר לאו שימש כרב הראשי לישראל בשנים וכרבה של תל אביב-יפו בנוסף כיהן כיו"ר מועצת יד ושם.  הרב לאו הוא חתן פרס ישראל למפעל חיים לשנת ה'תשס"ה.

הרב לאו מתבלט כנואם וכמשמיע דברה של היהדות בנועם, גם באוזני ציבורים הרחוקים ממנה. עובדת היותו ניצול השואה הביאה אותו לעסוק הרבה בעניינים הקשורים בזכרה ובהנצחתה.

הספר אל תשלח ידך אל הנער שופך לנו על דמותו ודרכו המיוחדת של הרב לאו.

ספר לחברים על הספר 'אל תשלח ידך אל הנער'

לקוחות שרכשו את הספר "אל תשלח ידך אל הנער", התעניינו גם בספרים הבאים:

מכתבים לטליה

מכתבים לטליה

הוסף למדף מחיר: 44 ₪
אוהב ימים

אוהב ימים

הוסף למדף מחיר: 49 ₪
ובא לציון גואל

ובא לציון גואל

הוסף למדף מחיר: 79 ₪

הספר טל אורות נוסף למדף שלך

עבור לתשלום