מוקד הזמנות - 03-5531443
המדף שלך (המדף ריק)

בואי הרוח

   הוצאת ידיעות ספרים

הספר בואי הרוח‏‏ של הרב חיים סבתו, המתאר את חייו של עולה חדש מהונגריה בשם משה פרקש, ואת חיי העולים החדשים בשכונת קריית יובל בירושלים. הסיפור מבוסס על חוויותיו האישיות של הסופר כנער במעברת בית מזמיל, וכולל פרטים אוטוביוגרפיים רבים.

הספר בואי הרוח זכה לביקורות חמות והתקבל בשמחה בתור מתנה כספר קריאה שוטף וקולח בבתים רבים בישראל. בּוֹאִי הָרוּחַ הוא ספרו הרביעי של חיים סבתו.

 

עלילת הספר בואי הרוח

המספר בספר בואי הרוח הוא עולה חדש, בן להורים יוצאי מצרים, החי במעברת בית מזמיל, בה גרים זה לצד זה עולים חדשים יוצאי גלויות מצרים, מרוקו והונגריה. המספר מתאר את ההווי בשכונה הירושלמית בשלהי העשור הראשון למדינת ישראל. נושא מרכזי בסיפור הוא סיפורם של ניצולי השואה, והדרך בה הנער נחשף לגורלם. הסביבה מתנכרת לניצולים: נערים זורקים אבנים על החריגים שבהם, והמבוגרים אדישים להתנהגותו של הצבר, שנתפס כיצירת המופת של דור התקומה, וגדל ללא יראת כבוד לזקנים. סבתו לא חושך שבטו מתושבי הארץ על יחסם לעולים החדשים, אך הוא מתמקד בסיפורם הנורא שנפרש לעיניו דרך ידיד מרכזי אחד, אדם מבוגר בשם ישראל משה פרקש.

 

על מחבר הספר בואי הרוח- הרב חיים סבתו

הרב חיים סַבָּתו הוא תלמיד חכם דתי לאומי וסופר, ממייסדי ורבני ישיבת ההסדר ברכת משה. מחבר ספרים תורניים וספרות יפה. הזוכה הראשון בפרס ספיר, וזוכה פרס ניומן לספרות עברית לשנת 2009יצירתו של הרב סבתו כוללת מאמרים תורניים המתפרסמים בבמות שונות, ספרים בנושאים יהודיים הפונים גם לציבור הרחב, וכן סיפורים קצרים וספרי פרוזה. יש הרואים ברב סבתו מקור השראה לסופרים נוספים בוגרי ישיבתו שכתבו על השירות הצבאי ועל השותפות במערכות ישראל‏. הספר בואי הרוח יצא.

ספרים נוספים ממחבר הספר בואי הרוח - הרב חיים סבתו

בואי הרוח‏‏, נמנה על ספריו המצליחים של הרב סבתו: 

ספר לחברים על הספר 'בואי הרוח'

לקוחות שרכשו את הספר "בואי הרוח", התעניינו גם בספרים הבאים:

חיי אשה

חיי אשה

הוסף למדף מחיר: 65 ₪
פעמיים באהבה

פעמיים באהבה

הוסף למדף מחיר: 49 ₪
חדש
במחשבה שניה

במחשבה שניה

הוסף למדף מחיר: 69 ₪

הספר טל אורות נוסף למדף שלך

עבור לתשלום