מוקד הזמנות - 03-5531443
המדף שלך (המדף ריק)

ואין יותר גבעול

   הוצאת ידיעות אחרונות

הספר ואין יותר גבעול, מאת בת שבע סדן בתם של הרב אלי ודינה הורביץ הי"דרגע אחד איבדה בת שבע את הוריה בפיגוע רצחני, ונזרקה לתוך חלל אפל של יתמות ואובדן. במהלך היממה שבין בשורת האיוב להלוויה, בת שבע בספרה ואין יותר גבעול מדווחת דקה אחר דקה מתוך האבל.

כריכה רכה, 297 עמ'

 

תוכן הספר ואין יותר גבעול

שלושה סיפורים שלובים בספר ואין יותר גבעול, של אב, של אם ושל בת. בת-שבע מתחקה אחר קורות הוריה. לשניהם סיפורי חיים ייחודיים ובלתי צפויים. אביה, אלי, היה נער גאון מלא סקרנות, שהפנה עורף לאורח החיים בבית הוריו, התנער מכבלי הדת ויצא למסע חיפוש אחר עצמיותו ואחר החופש שלו. אמהּ, דבי, גדלה בבית מתירני ופתוח בעיר וושינגטון, התלהבה מעצם השתייכותה לעם היהודי ונמשכה בהתפעלות אל ארץ ישראל. סיפור האהבה של השניים נפרש כדרך ארוכה ומפותלת, שעוברת בצמתים קשים של מבחני נאמנות פנימית, אמונה והתמסרות.

בכנות יוצאת דופן ובבהירות-מבע מפגישה אותנו בת שבע סדן בספרה ואין יותר גבעול עם מקורות האהבה של חייה: המשפחה, החברים והתפילה המרעידה את קירות הלב. יחד עמה אנו חוזים באימה בתהומות של געגוע ושל שכול, ושוקעים בכמיהה לְרגעי יום-יום פשוטים ומענגים. אמונתה של בת שבע בטוֹב הצפון בכל, ובטחונה ביד ה' המלווה אותה לאורך דרכה, מייצרים חוויית קריאה מטלטלת, מרגשת ומלאת תקווה.

ואין יותר גבעול הוא ספרה הראשון של בת שבע סדן, בתם של אלי ודינה הורביץ הי"ד אשר נרצחו בפיגוע טרור בביתם, בליל שבת פרשת פקודי, תשס"ג.

 

מתוך כתבה ערוץ 7 על הספר ואין יותר גבעול

" בניגוד למצופה הספר ואין יותר גבעול הוא לא ספר שצריך להחזיק טישיו ביד לכל אורכו. מלבד חלקים מסויימים זהו ספר על חיים, שמסופר באומץ, בביטחון בדרך ולא מהסס לשלב גם הומור.

לא שכיח למצוא בספרים מסוג הספר ואין יותר גבעול  חלקים מהתורה הגואלת, דיבורים מעמיקים על החיבור ללאומיות הישראלית וגם על בנין הבית הפרטי, כפי שהיא מתארת חופה: "הדקות הספורות שבהן בחירה אנושית של אהוב באהובתו מקבלת תוקף אלוקי". אך בת שבע סדן חיה דיבורים כאלה כל ימיה, והיא משלבת בספר את התייחסותו של אביה גם לאירועים לאומיים כמו הטבח של גולדשטיין במערת המכפלה ורצח רבין.

בחלק שלה היא מתארת את הבלבול, הקושי והכאב שאוחזים בה מאז, את הצער והגעגוע, הצורך לשמוע עוד מילה טובה, תחושת האובדן כשאין הורה שמכוון, מחבק ואומר מילה מחזקת. הכוחות הגדולים שההורים המיוחדים הללו נטעו בילדיהם מתבהרים ככל שנמשך הסיפור, ומתברר שבת שבע יודעת לא רק להיות חזקה ומאמינה, אלא גם לתת מקום לקושי, לכאוב, להצטער ולבכות יחד עם האמונה הגדולה, וכמו שהיא מבקשת מהוריה לסיום בספר ואין יותר גבעול: "תישארו איתי עכשיו ותראו איך למדתי לחיות גם עם המילים הטובות". 

לכתבה המלאה

 

ספר לחברים על הספר 'ואין יותר גבעול'

לקוחות שרכשו את הספר "ואין יותר גבעול", התעניינו גם בספרים הבאים:

ענני

ענני

הוסף למדף מחיר: 55 ₪

הספר טל אורות נוסף למדף שלך

עבור לתשלום