מוקד הזמנות - 03-5531443
המדף שלך (המדף ריק)

חיים ללא עישון על פי התורה

הספר חיים ללא עישון על פי התורה, הרב יחזקאל אסחייק. הספר שישים למעשן את הסיגריה ביום חול במקום שבו היא נמצאת בשבת!

הסכמות לספר חיים ללא עישון על פי התורה

ברוך ה' זכינו ומאז שפנינו לציבור בחודש אדר א' תש"ס ניכרת ירידה נכבדה של מעשנים בציבור החרדים לדבר השם. ובהיות בהמשך הזמן נתברר יותר ויותר גודל הסכנה שבעישון הננו בזה לחזק את דברינו שנית אל המעשנים בדבר החובה להשתדל בכל האפשרות להיגמל ובודאי שאין לעשן במקום ציבורי ואל היקרים והחביבים הצעירים שעדיין לא נקשרו להרגל המסוכן הזה.

הננו מבהירים בזאת את דעתנו, כי אין שום היתר להתחיל לען! יתן ה' שנזכה כולנו לעבוד את בוראנו מתוך בריות גופא ונהורא מעליא.

הסכמות לספר חיים ללא עישון ניתנו מהרב שטיינמן, הרב משה שמואל שפירא, הרב לפקוביץ', הרב קרליץ, הרב אוירבעך והרב אלישיב.

אודות מחבר הספר חיים ללא עישון על פי התורה

יחזקאל אסחייק (נולד בשנת תש"ג, 1943) היה מראשי מפלגת ש"ס בשנות ה־80, ועוזרו האישי של הרב אלעזר מנחם מן שך במשך 38 שנים. כיום תחום פעילותו העיקרי הוא הפצת הסברה בקרב הציבור החרדי לשמירת אורח חיים בריא.

אסחייק נולד בישראל למשפחה אמידה שעלתה מעיראק והתיישבה בבני ברק, בשכנות למשפחתו של שלמה לורינץ. בצעירותו למד בישיבת פוניבז'. תחילת קשריו האישיים עם הרב שך הייתה בשנות השישים, כאשר הרב שך נאלץ לנסוע לעתים תכופות לבית החולים תל השומר כדי לבקר את אשתו החולה, ואסחייק  נטל את רכבו של אביו והציע לרב להסיעו לבית החולים. עם השנים התהדק הקשר ואסחייק נעשה 'נאמן ביתו' ונהגו האישי של הרב שך.

בשל מעמדו של הרב שך כמנהיג הציבור החרדי, הייתה לאסחייק עמדת כוח והשפעה רבה כמוציא ומביא בבית הרב שך. הרב שך נתן בו את אמונו והטיל עליו שליחויות רבות, רבות מהן בעלות אופי דיסקרטי. בצוואתו מינה הרב שך את אסחייק, יחד עם עוד שני אנשים, למחלקי עזבונו לצדקה.

בצוואתו של הרב שך נכתב כי בענייני כספים "אני מבקש שיתחשבו עם דעתו של ר' יחזקאל שהוא יודע איך הי[ה] דעתי נוטה". אמירה זו השפיעה, שנים לאחר מכן, על החלטת בית המשפט בשנת 2012 לאשר את שינויי ההנהלה בעיתון יתד נאמן, בשל תמיכת אסחייק בהנהלה החדשה. במהפך האמור, עברה השליטה בעיתון לידי אנשי הרב אהרן יהודה לייב שטיינמן, ואסחייק התמנה לחבר באותה הנהלה.

לאחר פטירת הרב שך הקים את אגודת חבי"ב (חיים בריאים בחסד). עיקר פעילותה בפרסום חומר הסברה ותעמולה בציבור החרדי נגד עישון. כמו כן פרסם את הספר "חיים בריאים כהלכה" המעודד הרגלי אכילה נכונים. כחלק מהפצת מפעלו הוציא את הספר חיים לא עישון על פי התורה העוסק בענייני העישון וגישת התורה בנושא זה.

אסחייק נשוי לאליזבט אזואלוס. אחיה, מרק אזואלוס, היה פעיל מרכזי בש"ס וניהל את רשת מעונות "מרגלית". אחותו של אסחייק, תמי, נשואה לאיש העסקים אלון מוסאיוף. לבני הזוג ישנם שנים עשר ילדים. אחד מבניו היה עוזרו של הרב מיכל יהודה ליפקוביץ' ושניים אחרים הם עוזרים של הרבנים נסים קרליץ וגרשון אדלשטיין.

ספר לחברים על הספר 'חיים ללא עישון על פי התורה'

חיים ללא עישון על פי התורה
לחץ על התמונה להגדלה
תמונה שניה- הספר חיים ללא עישון על פי התורה תמונה שניה- הספר חיים ללא עישון על פי התורה

חיים ללא עישון על פי התורה

הוסף למדף מחיר: 25 ₪

לקוחות שרכשו את הספר "חיים ללא עישון על פי התורה", התעניינו גם בספרים הבאים:

נהר האמת

נהר האמת

הוסף למדף מחיר: 50 ₪
במחשבה תחילה

במחשבה תחילה

הוסף למדף מחיר: 64 ₪

הספר טל אורות נוסף למדף שלך

עבור לתשלום