מוקד הזמנות - 03-5531443
המדף שלך (המדף ריק)

יהודי בלילה

הספר יהודי בלילה מאת אלחנן ניר, הוצאת ידיעות ספרים, 322 עמודים, כריכה קשה. מסע בעקבות חלומותיו של ר' נחמן מברסלב.

אודות הספר יהודי בלילה

קבוצת כלות נכנסת לתוך ישיבה ומתחילה לרקוד; מת מסתובב כאחד האדם בין חוגגים; רב שמחליט כי עליו לגלח את זקנו ופאותיו ולהיראות כגוי; אדם מוצא עצמו במרכזה של פרשיית בִּיוש כשאין לו מושג מה טוענים נגדו – כל אלה הם רק מקצת מחלומותיו הסוערים של ר' נחמן מברסלב, המורה החסידי הגדול בן המאה ה-18.

ספרים רבים נכתבו על משנתו, שהפכה בשנים האחרונות לאבן שואבת להמונים המוצאים בה מענה למצוקותיהם הקיומיות והנפשיות ולשאלות של זהות שאינן מרפות. אך העולם החידתי והתוסס של חלומותיו – הגדוש בפנטזיה ובטירוף, כמו גם באמירות נוקבות ואישיות – לא זכה עד כה להתייחסות שיטתית. 

יהודי בלילה הוא ניסיון ראשון לגעת בעולם החלומות הברסלבי העלום, לפרש אותו ולהעמיק בו. זהו ספר העוסק בחיפוש האדם אחר עצמיותו ואחר אלוהיו, תוך שהוא חותר למגע עם הצדדים המודחקים של הנפש ודן באתגרי האמונה הניצבת מול השתלטות הטכנולוגיה.

אודות מחבר הספר יהודי בלילה

אלחנן ניר (יליד 1980), בנו של הרב חגי ניר, רב היישוב מעלה מכמש, והוא עצמו משמש רב בישיבת ההסדר 'שיח יצחק', עורך מוסף "שבת" ב"מקור ראשון" ו"ערב שבת" ב"מעריב". ניר כותב שירים מאז גיל 15. הוא פירסם משיריו בכתב העת "משיב הרוח".

בשנת 2008 הוציא את ספר שיריו הראשון "תחינה על האינטימיות" שזיכה אותו ב"פרס ורטהיים" לשירה בעילום שם (2008),  ובפרס רמת גן לספרות (2010). בשנת 2011 הוציא את ספר שיריו השני "האש הרגילה", שבעקבותיו הוכתר בידי אלי הירש בעיתון "ידיעות אחרונות" כ"אחד המשוררים הבולטים והאמיצים בדורו". כמו כן הוציא את הספר "אם רץ לבך" - ספר הגות יהודית-חסידית-עכשווית (2011). הוא חתן פרס ראש הממשלה ליצירה לשנת 2011. הוא בקשר מעמיק עם אנשי תנועת המקויה היפנית הפרו-ישראלית ולאחר הצונמי העז שפקד את המדינה, נסע לאיזורי האסון עם רעייתו ומסר שם הרצאות על "צמיחה רוחנית בעקבות משבר" בפני אלפי אנשים. ניר נשוי לשרה, בתם של הרב בני אֵלון ושל הסופרת אמונה אֵלון ואב לשלושה. 
מלבד ספרי השירה שהוציא חיבר את הספר יהודי בלילה המספר את סיפורי חלומותיו של רבי נחמן מברסלב.

ספר לחברים על הספר 'יהודי בלילה'

לקוחות שרכשו את הספר "יהודי בלילה", התעניינו גם בספרים הבאים:

במחשבה תחילה

במחשבה תחילה

הוסף למדף מחיר: 64 ₪

הספר טל אורות נוסף למדף שלך

עבור לתשלום