מוקד הזמנות - 03-5531443
המדף שלך (המדף ריק)

ירושלים של זהב

   הוצאת עין טובה

הספר ירושלים של זהב הינו ספר צילומים מאת מרדכי בניטה, ירושלמי אוהב ירושלים, מנכ"ל ישיבת עטרת כהנים ופעיל חברתי והתיישבותי, שהשיק ספר צילום חדש לרגל 50 שנה לאיחוד העיר. 

אודות הספר ירושלים של זהב

[כתבה בערוץ 7 לרגל יציאת הספר] במלאת 50 שנה לאיחוד ירושלים משיק מרדכי בניטה את "ירושלים של זהב", מעל 100 תצלומים מרהיבים של העיר מנקודת מבטו של ירושלמי. ירושלים של מעלה וירושלים של מטה מונצחות בספר החגיגי אותו מעטרים פסוקים ומאמרי חז"ל על העיר. כל חלקי העיר מופיעים בספר, החל מנחלאות, מרכז העיר והעיר העתיקה דרך מאה שערים, ליפתא ועד לשכונת מעלה זיתים על הר הזיתים.

בעין רגישה אך חדה, נופיה של ירושלים ושל האנשים המרכיבים אותה, מספרים סיפור של הפן היפה של ירושלים, מתוך הנחה שגם השסעים והמחלוקות אינם יכולים לחלק את עיר הנצח ואת הירושלמים שכל אחד מהם הוא חלק מפאזל שסך חלקיו השלם גדול מסך הפרטים המשלימים אותו.

מרדכי בניטה, אשר ידוע בפעילותו הציבורית והפוליטית רבת השנים למען ההתיישבות ובפרט הרחבת ההתיישבות בירושלים המאוחדת, משמש כמנכ"ל ישיבת 'עטרת כהנים', מתגורר בשכונת מעלה הזיתים, בעל רקורד מכובד בתחום הניהול החינוכי מצלם זה עשרות שנים בכול הארץ ובמיוחד ביהודה, שומרון וירושלים.

הספר "ירושלים של זהב" בהוצאת 'עין טובה', הוא החלק השני בסדרת ספרים שמטרתם להראות את יופייה של ארץ ישראל בצורה בלתי אמצעית. הספר הראשון בסדרה "יהודה ושומרון ארץ אהבתי", יצא לפני 4 שנים.

"אני שמח להשיק את הספר", מספר בניטה, "זה פרויקט שמהווה עבורי חלק בלתי נפרד מפעילותי הציבורית לאורך השנים למען ירושלים. דרך הצילום ניסיתי להעביר את אהבתי לעיר בה הילכו דוד המלך ישעיהו וירמיהו חכמי ישראל במהלך הדורות עד ימינו אלה. 50 שנה לאיחוד העיר בעזרת הצנחנים משחררי ירושלים מהווה מועד חגיגי להשקת הספר ואני תקוה שהצילומים בו יעוררו את האהבה לעיר בקרב המעיינים בו ויהיו מזכרת יפה, אסתטית ומרגשת לציון מאורע היסטורי זה".

 

ספר לחברים על הספר 'ירושלים של זהב'

לקוחות שרכשו את הספר "ירושלים של זהב", התעניינו גם בספרים הבאים:

יוזבד - 2 כרכים

יוזבד - 2 כרכים

הוסף למדף מחיר: 129 ₪
ובא לציון גואל

ובא לציון גואל

הוסף למדף מחיר: 79 ₪
רואים רחוק

רואים רחוק

הוסף למדף מחיר: 59 ₪

הספר טל אורות נוסף למדף שלך

עבור לתשלום