מוקד הזמנות - 03-5531443
המדף שלך (המדף ריק)

לב חדש

   הוצאת ידיעות אחרונות

הספר לב חדש  מאת ד"ר מרדכי ליפו משמיע לראשונה את קולה של "האינטליגנציה הרגשית הטהורה". האם המדע החדש עשוי לפרוץ דרך גם בספֵירה החברתית? האם תפיסות רציונליות תוכלנה לשכון בשלום יחד עם תפיסות אמוניות? הייתכן שיש היבט מדעי לחזון הנביאים על אודות הפיכת לב האדם והשכנת שלום עולמי?

 

 תוכן הספר לב חדש

בעשורים האחרונים חל מהפך בתפיסה המדעית והפילוסופית. אט-אט הולך ומתברר הקשר בין הלב והמוח ומתרקמת ההבנה בדבר החיוניות שבהתפתחות רגשית ורוחנית במקביל לתבונה הרציונלית. טכנולוגיות חדשות ואמצעי הדמיה של תהודה מגנטית (MRI) מראים בבירור שאהבה, מדיטציה ותפילה גורמות לשינויים בריאים במבנה המוח ואף בפעימות הלב. מבחינות רבות, מוח ולב, קרי השקפה רציונלית ונטייה רגשית, קיימים גם בתוך אורגניזם חברתי, והם באים לידי ביטוי בהשקפות עולם שונות הקיימות בתוך חברה אחת. 

הספר לב חדש מביא תיאוריה ייחודית שמבקשת להכיל על חיי החברה במדינת ישראל גישה רב-תחומית ולקרב בין הזרמים שונים. בְּספר לב חדש המתאפיין בחשיבה מקורית ויוצאת דופן, נפרשת השקפת עולם שעניינה מעבר מ"לב אבן" ל"לב בשר" ומיזוג בין אינטליגנציה, רגש ותבונה אמונית עמוקה. רק כך, סובר המחבר,נתמודד עם האתגרים העומדים בפני המדינה בתחומי החינוך, הבריאות והגיבוש החברתי, ונוכל גם להגיע לשיח של שלום עם שכנינו.

הספר לב חדש הוא ספר הגותי ומדעי השואב מדרכו של הראי"ה קוק, מעודד שיח בין תפיסות קוטביות ודן אגב כך בכמה סוגיות יסודיות כמו שואה ותקומה, דת ופילוסופיה, יחסי חילוניים-דתיים-חרדים, שמאל וימין, יהדות ואסלאם ועוד.

 

מתוך כתבה בערוץ 7 אודות מחבר הספר לב חדש- ד'ר מרדכי ליפו

"ירדתי מהמטוס, ראיתי את השכינה"

ביום הכיפורים תשל"ד היה ד"ר מרדכי ליפו סטז'ר צעיר בבית החולים הדסה בירושלים. זה עתה עלה עם אשתו מצרפת, חוזר בתשובה בראשית דרכו. "האזרחים בארץ לא ידעו את חומרת המצב בחזית, אבל אני פגשתי את החיילים שבאו מהחזית ואמרו ש'עוד שלושה ימים המצרים מגיעים לתל אביב'", נזכר ליפו, "היה ייאוש גדול. באותו יום בכיתי והתפללתי לה' שיציל את עם ישראל". באותו המעמד נולדה תובנה אצל ליפו: "הבנתי שישנו מהלך רוחני שחסר לעם ישראל, ובגללו המצב שלנו לא מספיק טוב. באותו רגע לקחתי על עצמי לעשות את ההשתדלות גם בתחום הזה, למרות שלא היה לי ברור בדיוק מה זה אומר. ראשית כול ללמוד, ומתוך כך גם להשפיע". מהר מאוד התברר מה מניע את ד"ר ליפו: תשוקה עצומה לשלב מדע ואמונה, פילוסופיה ותורה, הן כהשקפה והן כדרך חיים ופרקטיקה. כפי שמשקף ספרו - לב חדש.

להמשך הכתבה על מחבר הספר לב חדש ד"ר מרדכי ליפו בערוץ 7- כאן

 

אודות מחבר הספר לב חדש

ד"ר מרדכי ליפו בעל ותק של מעל 40 שנה בתחום הרפואה, בוגר לימודי רפואה בצרפת, אוניברסיטת שטרסבורג, ובעל תואר בביולוגיה. ד"ר ליפו השתלם במחקר מדעי במכון וייצמן,  עבד כרופא בבתי אבות ובמחלקות סיעודיות. ד"ר ליפו שימש בעבר כמנהל רפואי במוסדות אשפוז שונים. מזה כעשרים שנה ד"ר ליפו מנהל מרפאה עצמאית בירושלים המתמחה בטיפול במחלות כלי דם וסכרת, והשנה תשע"ה הוציא לראשונה את הספר לב חדש אודות השיטה החדשה בה הוא מטפל.

ד'ר ליפו על שיטת טפולו וספרו לב חדש

"ההתפתחות המדעית של ימינו מאפשרת להבין טוב יותר, את הקשר בין המוח לפעימות הלב ואיזון המערכת העצבית. אני מאמין כי זה צעד בהתקיימות חזון הנביאים שלאחר חזרת ישראל לארצו:

" וְנָתַתִּי לָכֶם לֵב חָדָשׁ וְרוּחַ חֲדָשָׁה אֶתֵּן בְּקִרְבְּכֶם וַהֲסִרֹתִי אֶת לֵב הָאֶבֶן מִבְּשַׂרְכֶם וְנָתַתִּי לָכֶם לֵב בָּשָׂר"

( יחזקאל לו, כו )

ספר לחברים על הספר 'לב חדש'

לקוחות שרכשו את הספר "לב חדש", התעניינו גם בספרים הבאים:

Error loading Partial View script (file: ~/Views/MacroPartials/productBlock.cshtml)
בלבב פנימה

בלבב פנימה

הוסף למדף מחיר: 44 ₪

הספר טל אורות נוסף למדף שלך

עבור לתשלום