מוקד הזמנות - 03-5531443
המדף שלך (המדף ריק)

פעמיים באהבה

   הוצאת סטימצקי

הספר פעמיים באהבה, מאת מאיר דורפמן, בהוצאת סטימצקי, 142 עמודים, כריכה רכה. בספרו החדש מנסה בתשובותיו המחבר להעביר לקורא את חוויית היהדות המקורית, האנושית והקשובה, שיש לה תשובות גם לחיי החולין. חוויה מעמיקה ורלוונטית, המייחסת ערך רב גם לחיפוש ולשאלה.

אודות הספר פעמיים באהבה

מנכ”לית בכירה "דתייה לשעבר", עיתונאי "חוזר בתשובה אולי" ושחקנית ידועה ש"חיה בהצגה", נפגשים עם ספיקותיהם, ועם קשיי החיים, ב"המקום", מרכז תרבות ורוח הנמצא בלב עירם, תל אביב. המפגשים גורמים להם להסיר מסכות ו"לשים על השולחן" את חייהם האמתיים. גילוי הלב הנדיר מובא כאן בהתכתבות מייל אותנטית, שבה הם פורשים חוויות אנושיות, אהבתם ובדידותם, התלבטויות בייעוד חייהם, ומעלים שאלות נוקבות על ההלכה היהודית והאמונה. בן דורנו נפגש עם יהדותו דרך אינפורמציה רבה, אך כבר לא דרך המפגש החם, האנושי והאינטימי, שדרכו עברה המסורת מדור לדור. המחבר מנסה בתשובותיו להעביר לקורא את חוויית היהדות המקורית, האנושית, הקשובה, המעניקה תחושת שייכות, שיש לה תשובות גם לחיי החולין. חוויה מעמיקה ורלוונטית, המייחסת ערך רב גם לחיפוש ולשאלה. במובן זה מהווה הספר מודל חדש ועכשווי בלימודי האמונה והחכמה היהודית.

פעמיים באהבה הוא סיפור מרתק על תהליך של חיבור עמוק ליהדות, המתחולל דווקא בלב הברנז'ה התל-אביבית. מה שיצר את הבסיס לאווירה הפתוחה והגלויה הזאת, הוא שילוב של מפגשי שירה ישראלית וניגון חסידי, שיעורים בגמרא וחידושי ר' שמעון שקאפ (!), כתבי הרב קוק ור' צדוק הכהן, "טישים" חסידיים, שיחות נפש אל תוך הלילה, הקשבה ואנושיות רבה.

 

אודות מחבר הספר פעמיים באהבה

מאיר דורפמן (45) הוא זמר ומוסזיקאי, מרצה לפסיכולוגיה- יהודית ולתלמוד ב”המקום – מרכז תרבות ורוח” בתל אביב, מחבר ספרי ה”מרבדים” על התלמוד, מרבה להופיע בפני קהילות יהודיות בעולם, מלמד במסגרות “הדף היומי” בירושלים, ומוסמך לרבנות. פעמיים באהבה הוא ספרו החדש ביותר של מאיר דורפמן.

ספר לחברים על הספר 'פעמיים באהבה'

לקוחות שרכשו את הספר "פעמיים באהבה", התעניינו גם בספרים הבאים:

לקראת חלה

לקראת חלה

הוסף למדף מחיר: 84 ₪
נהר האמת

נהר האמת

הוסף למדף מחיר: 50 ₪

הספר טל אורות נוסף למדף שלך

עבור לתשלום