מוקד הזמנות - 03-5531443
המדף שלך (המדף ריק)

חוק לישראל המבואר מחולק

   הוצאת יריד הספרים

סט חוק לישראל המבואר מחולק בהוצאת יריד הספרים, 27 חוברות בכריכה רכה בפורמט של 2 פרשיות בחוברת. הדפסה מהודרת ונייר איכותי. במהדורה זו נוספו ביאור למשניות ותרגום הזוהר לעברית בשפה ברורה וקלה להבנה. רש"י על התורה מרובע ומנוקד, רש"י על הנביאים מרובע.

סדר הלימוד בחוק לישראל

חוק לישראל הוא סדר לימוד המחולק לפי חמשת חומשי התורה, שנערך על פי סדר הלימוד של האר"י כמתואר בספר פרי עץ חיים וכולל קריאת פסוקי תורה נביאים וכתובים, לימוד פרק משנה, קטע גמרא וקטע מספר קבלה.

פסוקי התורה בחוק לישראל נקראים מתוך פרשת השבוע, פסוקי הנביאים נקראים על פי רוב מתוך הפטרת הפרשה ופסוקי הכתובים נקראים מתוך ספר משלי מתחילתו ועד סופו (מלבד חמשה הפסוקים האחרונים) ואחר כך מחמשת חלקי ספר תהלים. (מספר הפסוקים נקבע על פי היום בשבוע: ששה בימי ראשון ורביעי, ארבעה ביום שני וחמשה בימי שלישי וחמישי. פרקי המשנה בחוק לישראל נקבעים על פי היום בשבוע ביום ראשון פרק מסדר זרעים, ביום שני מסדר מועד וכן הלאה. קטע הגמרא הוא על פי רוב מתוך הפרק בתלמוד הבבלי המקביל לפרק המשנה, (בימי ראשון ושישי נבחרים קטעים מתוך המסכתות ברכות ונידה). קטע הקבלה הוא על פי רוב מתוך ספר הזוהר.

סדר הפסוקים והפרקים כפי שנהוג היום ברוב מהדורות חוק לישראל הודפס לראשונה על ידי רבי יצחק בן ברוך שחילק את ששת סדרי המשנה לששת ימות החול, והתאים את הסדר ללימוד מהיר ומסודר. לסדר זה הוסיף החיד"א קטעי הלכה ומוסר וקראם על שמו "יוסף לחק".

 

ספר לחברים על הספר 'חוק לישראל המבואר מחולק'

לקוחות שרכשו את הספר "חוק לישראל המבואר מחולק", התעניינו גם בספרים הבאים:

הספר טל אורות נוסף למדף שלך

עבור לתשלום