מוקד הזמנות - 03-5531443
המדף שלך (המדף ריק)

מקראות גדולות נ"ך - מאורות 5 כרכים

   הוצאת יפה נוף

סט מקראות גדולות מאורות - נביאים כתובים - הוצאת ברמן, 5 כרכים עם 19 מפרשים בהוצאה מפוארת והדפסה איכותית.

 

המפרשים הכלולים בנ"ך מקראות גדולות מאורות 

תרגום אונקלוס, תרגום יונתן בן עוזיאל עם פירוש, תרגום ירושלמי עם פירוש, רש"י, אבן עזרא עם פירוש אבי עזר, רשב"ם, רמב"ן, דעת זקנים, בעל הטורים, ספורנו, כלי יקר, אור החיים, שפתי חכמים, מניין המצוות למהר"ם חאגיז, ותולדות אהרון. ונוסף עליהם ספר מנחת שי.

 

נביאים כתובים - רקע כללי

נביאים ראשונים, הכולל את ספר יהושע, ספר שופטים, ספר שמואל וספר מלכים. ספרים אלו מכילים בעיקר תיאורים היסטוריים.

נביאים אחרונים, הכולל את ספר ישעיה, ספר ירמיה, ספר יחזקאל וספר תרי עשר. ספרים אלו מכילים בעיקר לקט של נבואות שנאמרו על ידי מחבריהם. מכונים גם "נביאי הספר" או "נביאי הכתב".

תרי עשר, הכולל את הושע, יואל, עמוס, עובדיה, יונה, מיכה, נחום, חבקוק, צפניה, חגי ,זכריה ומלאכי. ספרים אלו הם ספרי נבואות קצרים שקובצו יחד. נכלל בחטיבת הנביאים האחרונים.

בחלק כתובים של התנ"ך מונים על פי המסורה אחד-עשר ספרים, והם: תהלים, משלי, איוב, שיר השירים, רות, איכה, קהלת, אסתר, דניאל, עזרא-נחמיה (ספר אחד), דברי הימים (ספר אחד, ולא מחולק לשנים). הסדר המופיע ברשימה זו הוא לפי מסורת כתבי היד של יהודי אשכנז, ועל פיהם ברוב הדפוסים של התנ"ך. אבל אצל בעלי המסורה בטבריה ויהודי ספרד היה סדר אחד לספרי הכתובים, וכן בגמרא מוזכר סדר שלישי לספרים אלו.

החלוקה של 24 ספרי התנ"ך לתורה, נביאים, וכתובים מוזכרת בתלמוד-ב"ב יד', ובמדרשים רבים-שמ"ר מא, דב"ר יד' וכו'. הדרגות בכתבי הקודש הן: התורה מפי הגבורה ניתנה, הנביאים בנבואה נאמרו, והכתובים ברוח הקודש נכתבו.

ספר לחברים על הספר 'מקראות גדולות נ"ך - מאורות 5 כרכים'

לקוחות שרכשו את הספר "מקראות גדולות נ"ך - מאורות 5 כרכים", התעניינו גם בספרים הבאים:

הספר טל אורות נוסף למדף שלך

עבור לתשלום