מוקד הזמנות - 03-5531443
המדף שלך (המדף ריק)

נ"ך המאיר לישראל - 13 כרכים

   הוצאת המאיר לישראל

סט נ"ך המאיר לישראל - מקראות גדולות לנביאים כתובים עם כל המפרשים הקלאסיים במהדורה נעימה לעיניים, נייר קרם והדפסה איכותית. 13 כרכים.

 

המפרשים הכלולים בנ"ך נחמד למראה

תרגום יונתן בן עוזיאל, תרגום רב יוסף על דברי הימים, רד"ק על כל הנ"ך כולל על התהילים, רש"י, רלב"ג, רס"ג, מנחת שי, המסורה, פירוש רבינו ישעיה, מהר"י קרא, ביאור מהגר"א, מצודת דוד, מצודת ציון, תולדות אהרון.

 

נביאים כתובים - רקע כללי

נביאים ראשונים, הכולל את ספר יהושע, ספר שופטים, ספר שמואל וספר מלכים. ספרים אלו מכילים בעיקר תיאורים היסטוריים.

נביאים אחרונים, הכולל את ספר ישעיה, ספר ירמיה, ספר יחזקאל וספר תרי עשר. ספרים אלו מכילים בעיקר לקט של נבואות שנאמרו על ידי מחבריהם. מכונים גם "נביאי הספר" או "נביאי הכתב".

תרי עשר, הכולל את הושע, יואל, עמוס, עובדיה, יונה, מיכה, נחום, חבקוק, צפניה, חגי ,זכריה ומלאכי. ספרים אלו הם ספרי נבואות קצרים שקובצו יחד. נכלל בחטיבת הנביאים האחרונים.

בחלק כתובים של התנ"ך מונים על פי המסורה אחד-עשר ספרים, והם: תהלים, משלי, איוב, שיר השירים, רות, איכה, קהלת, אסתר, דניאל, עזרא-נחמיה (ספר אחד), דברי הימים (ספר אחד, ולא מחולק לשנים). הסדר המופיע ברשימה זו הוא לפי מסורת כתבי היד של יהודי אשכנז, ועל פיהם ברוב הדפוסים של התנ"ך. אבל אצל בעלי המסורה בטבריה ויהודי ספרד היה סדר אחד לספרי הכתובים, וכן בגמרא מוזכר סדר שלישי לספרים אלו.

החלוקה של 24 ספרי התנ"ך לתורה, נביאים, וכתובים מוזכרת בתלמוד-ב"ב יד', ובמדרשים רבים-שמ"ר מא, דב"ר יד' וכו'. הדרגות בכתבי הקודש הן: התורה מפי הגבורה ניתנה, הנביאים בנבואה נאמרו, והכתובים ברוח הקודש נכתבו.

ספר לחברים על הספר 'נ"ך המאיר לישראל - 13 כרכים'

חזר למלאי
נ"ך המאיר לישראל - 13 כרכים
לחץ על התמונה להגדלה
תמונה שניה- הספר נ"ך המאיר לישראל - 13 כרכים תמונה שניה- הספר נ"ך המאיר לישראל - 13 כרכים

נ"ך המאיר לישראל - 13 כרכים

הוסף למדף מחיר: 268 ₪

לקוחות שרכשו את הספר "נ"ך המאיר לישראל - 13 כרכים", התעניינו גם בספרים הבאים:

הספר טל אורות נוסף למדף שלך

עבור לתשלום