מוקד הזמנות - 03-5531443
המדף שלך (המדף ריק)

נ"ך נחמד למראה מקראות גדולות -קרם

סט נ"ך נחמד למראה - מקראות גדולות לנביאים כתובים עם יותר מ-20 מפרשים בהוצאה בהירה, עימוד מחודש, נייר בצבע קרם והדפסה איכותית. 13 כרכים.

 

המפרשים הכלולים בנ"ך נחמד למראה

מלבי"ם ,תרגום אונקלוס, תרגום יונתן בן עוזיאל, פירוש רש"י, רשב"ם, בעל הטורים השלם, אבן עזרא, שפתי חכמים השלם, כלי יקר, אור החיים, תולדות אהרן, אבי עזר, פירוש יונתן,מדרשי חז"ל,פירוש הרד"ק ועוד..

 

נביאים כתובים - רקע כללי

נביאים ראשונים, הכולל את ספר יהושע, ספר שופטים, ספר שמואל וספר מלכים. ספרים אלו מכילים בעיקר תיאורים היסטוריים.

נביאים אחרונים, הכולל את ספר ישעיה, ספר ירמיה, ספר יחזקאל וספר תרי עשר. ספרים אלו מכילים בעיקר לקט של נבואות שנאמרו על ידי מחבריהם. מכונים גם "נביאי הספר" או "נביאי הכתב".

תרי עשר, הכולל את הושע, יואל, עמוס, עובדיה, יונה, מיכה, נחום, חבקוק, צפניה, חגי ,זכריה ומלאכי. ספרים אלו הם ספרי נבואות קצרים שקובצו יחד. נכלל בחטיבת הנביאים האחרונים.

בחלק כתובים של התנ"ך מונים על פי המסורה אחד-עשר ספרים, והם: תהלים, משלי, איוב, שיר השירים, רות, איכה, קהלת, אסתר, דניאל, עזרא-נחמיה (ספר אחד), דברי הימים (ספר אחד, ולא מחולק לשנים). הסדר המופיע ברשימה זו הוא לפי מסורת כתבי היד של יהודי אשכנז, ועל פיהם ברוב הדפוסים של התנ"ך. אבל אצל בעלי המסורה בטבריה ויהודי ספרד היה סדר אחד לספרי הכתובים, וכן בגמרא מוזכר סדר שלישי לספרים אלו.

החלוקה של 24 ספרי התנ"ך לתורה, נביאים, וכתובים מוזכרת בתלמוד-ב"ב יד', ובמדרשים רבים-שמ"ר מא, דב"ר יד' וכו'. הדרגות בכתבי הקודש הן: התורה מפי הגבורה ניתנה, הנביאים בנבואה נאמרו, והכתובים ברוח הקודש נכתבו.

ספר לחברים על הספר 'נ"ך נחמד למראה מקראות גדולות -קרם'

לקוחות שרכשו את הספר "נ"ך נחמד למראה מקראות גדולות -קרם", התעניינו גם בספרים הבאים:

הספר טל אורות נוסף למדף שלך

עבור לתשלום