ספרי קודש - המדף היהודי
מוקד הזמנות: 03-5531443

חומש תורת חיים - ז' כרכים

הוצאת מוסד הרב קוק

חומש תורת חיים בהוצאת מוסד הרב קוק- 7 כרכים. מכיל מקראות גדולות עם תרגום אונקלוס, פירושי הראשונים וספר החינוך. על-פי כתבי יד ודפוסים ראשונים עם ציוני מקורות, הערות וביאורים. בעריכת הרב מרדכי ליב קצנלנבוגן. כריכה כחולה מהודרת קשה.

 

אודות חומש תורת חיים

חומש תורת חיים מהווה בעצם 'מקראות גדולות' בפורמט מודרני. החומשים כוללים 11 מפירושי הראשונים כשהם מוגהים ומסודרים מחדש באותיות מרובעות להקל על הקריאה: רס"ג, רבינו חננאל, רש"י, רשב"ם, איבן עזרא, רד"ק, רמב"ן, מהר"ם ב"ר ברוך, חזקוני, ספורנו וספר החינוך. המקרא מוגה על פי המסורה של כתר ארם צובה ועל פי הנוסח והמסורה של כתבי יד הקרובים לו, ע"י הרב מרדכי ברויאר 
עם תרגום אונקלוס מוגה על פי התאג' ע"י הרב יוסף קאפח. כל המפרשים בחומש תורת חיים הודפסו באותיות מרובעות עפ"י כתבי יד ודפוסים ראשונים בצירוף ציוני מקורות, הערות וביאורים.

 

מבנה חומש תורת חיים

מוסד הרב קוק הידוע במהדורות הראשונים על הש"ס שמוציא לאור, כרך כאן מספר מפרשים חשובים ביותר לידי חומש תורת חיים. הקיבוץ של המפרשים הנ"ל על הפרשת הוא החידוש המרכזי במהדורה זו. המהדורה מכילה נוסח מתוקן של הראשונים הנ"ל, מוגהים ע"פ כתבי יד ודפוסים ראשונים. לצד המפרשים הערות קצרות ומראי מקומות. המפרשים השונים מסודרים על הפסוק שבראש העמוד כבכל מקראות גדולות. בשולי כל כרך, מופיעים החלקים מספר החינוך השייכים לאותו כרך. היכולת להשוות בין הפירושים, ולעבור מפירוש לפירוש כשנקודה לא מובנת מעמיק ומשבח את הלימוד.

 

 

ספר לחברים על הספר 'חומש תורת חיים - ז' כרכים'

לקוחות שרכשו את הספר "חומש תורת חיים - ז' כרכים",
התעניינו גם בספרים הבאים:

אזל מהמלאי
299 ₪
אזל מהמלאי