מוקד הזמנות - 03-5531443
המדף שלך (המדף ריק)

אוצר אישי התנ"ך

   הוצאת ראובן מס

הספר אוצר אישי התנ"ך מאת יש"י חסידה מכיל אוסף מדרשים על דמויות מהתנ"ך. הספר אוצר אישי התנ"ך הוא מעין מסודר בסדר אלפאבתי, כאנציקלופדיה שימושית המציגה את כל האישים הנזכרים בתנ"ך ובספרות התלמודית והמדרשית. מהדורה חדשה ומורחבת (שנת תשנ"ט) עם למעלה מאלף הוספות חדשות. כריכה קשה.

דמותם ופועלם של אישי התנ"ך תוארו ופותחו על ידי חז"ל במהלך הדורות בעושר ספרותי רב, תוך הבאת הפנים הרבות ומגוון התכונות והאפיונים של האישים שעיצבו את האומה הישראלית בראשיתה, וממשיכים לעצב את האומה עד ימינו. בספר זה, שזכה לפופולאריות עצומה, מרוכזים הסיפורים והאמירות המשוקעים בספרי המקורות הרבים, לנגישים לכל קורא.

 

מתוך הקדמת אוצר אישי התנ"ך

[מתוך הקדמת הרב ישראל יצחק (יש"י) חסידה

"ואמנם אנו מוצאים בספרות התלמודית מדרשית פרטים רבי עניין על תולדות חייהם של אנשי הדורות הקודמים ששמותיהם נזכרו במקרא פרטים שהוציאו חז"ל מן הכתובים, ופרטים שקיבלו במסורת איש מפי איש. ברם הללו מפוזרים על פני שבעה ימים של ספרותינו הרחבה והענפה ולא עוד אלא שהם מפורדים ומפוצלים לחלקים ולחלקיקים ולא תתגלה לפנינו מסכת דמותו של האיש ומסכת חייו אלא לאחר שנרכז את כל הפרטים המרובים במקום אחד ונערוך אותם בסדר נאות. זאת הצבתי לי למטרה בשעה שניגשתי אל המלאכה הקשה לאסוף את כל החומר התולדתי שהושקע בשני התלמודים ובמדרשים הרבים הקטנים עם הגדולים ולסדרו כיד ה' הטובה עלי". 

 

ספר לחברים על הספר 'אוצר אישי התנ"ך'

לקוחות שרכשו את הספר "אוצר אישי התנ"ך", התעניינו גם בספרים הבאים:

חדש
ירושלים בתנ"ך 669

ירושלים בתנ"ך 669

הוסף למדף מחיר: 65 ₪
חדש
צור חצבתם

צור חצבתם

הוסף למדף מחיר: 59 ₪

הספר טל אורות נוסף למדף שלך

עבור לתשלום