מוקד הזמנות - 03-5531443
המדף שלך (המדף ריק)

גימטריות

   הוצאת פלדהיים יפה נוף

הספר גימטריות לר' יהודה החסיד – גימטריות ורמזים על התורה. ב' כרכים.

 

אודות הספר גימטריות

הספר גימטריות כולל ביאורים ורמזים על התורה לפי סדר הפרשיות, מוסר וחסידות, דרוש ואגדה, גימטריות וראשי תיבות, רמז וסוד, הלכה ומנהג, חכמת המזלות והכוכבים, ועניינים נוספים.

הספר גימטריות יצא לאור לראשונה מכתב יד יחידי שהיה למראה עיני החיד"א בצירוף מבוא, הערות, והארות, ביאורים, מילואים ומפתחות.

 

אודות מחבר הספר גימטריות

רבי יהודה החסיד היה ממייסדי חוג חסידי אשכנז והדמות המרכזית בו. היה בנו של רבי שמואל החסיד, נכדו של רבי קלונימוס הזקן, וצאצא למשפחת קלונימוס, שהיגרה במאה ה-10 מאיטליה לגרמניה. הוא עצמו ישב בתחילה בשפיירא, ומשם עבר לרגנסבורג. היה ראש ישיבת רגנסבורג. בין תלמידיו: רבי אלעזר מוורמס, בעל "הרוקח", רבי יצחק בן משה בעל האור זרוע.

משערים כי רבי יהודה החסיד כתב כמה ספרים, אך מפאת צניעותו אסר לציין את שמו עליהם ולכן קשה לזהותם. החיבור הידוע ביותר המיוחס לו (למרות שהספר איננו חתום בשם) הוא ספר חסידים, יצירה בעלת חשיבות רבה המכילה הלכות, מנהגים, דעות ומוסר המשקפים את עולמם של חסידי אשכנז. בנוסף ליצירה זו מיוחסת לו כתיבת הפיוט שיר הכבוד. הספר גימטריות הוא ללא ספק ספר מקורי, מיוחד ומעניין- הן למתעניינים הותיקים בגימטריות, והן לחדשים בתחום.

ספר לחברים על הספר 'גימטריות'

לקוחות שרכשו את הספר "גימטריות", התעניינו גם בספרים הבאים:

חדש
צור חצבתם

צור חצבתם

הוסף למדף מחיר: 59 ₪
כנפי יונה

כנפי יונה

הוסף למדף מחיר: 39 ₪
מבצע
סט דעת מקרא

סט דעת מקרא

הוסף למדף מבצע: 848 ₪ 1147 ₪

הספר טל אורות נוסף למדף שלך

עבור לתשלום