מוקד הזמנות - 03-5531443
המדף שלך (המדף ריק)

חק ליעקב

ספר חק ליעקב לר' יהושע ביסמוט, הינו סדר פסקי נביאים וכתובים לפי סדר הפרשיות מנהג וותיקין, נקרא גם בשם תיקון המשמרה. בהוצאת הספר שמחו מאוד המקיימים את המנהג והם עדת הכורדים, בני בגדאד תימנים וחלבים, אשר רכשו את הספר ולומדים בו בכל שבת.

מתוך אתר האינטרנט של מחבר ספר חק ליעקב

שלום רב לכם, שמחים להציג בפניכם את מפעל התנ"ך, אשר שם לו למטרה לעודד ולהרבות דברי הנביאים והכתובים, והנחלתם בציבור.

כיצד עלה במחשבה ונולד מפעל התנ"ך? הכל התחיל בסידור קטן של מנחה וערבית, בהוצאת מנצור. בין דפי הסידור, שני עמודים ובהם כתוב סימני פסקי נביאים וכתובים על פי סדר הפרשיות, כמנהג בגדאד ואגפיה. שנוהגים לקרות מדי שבת בשבתו. זהו סדר המשמרה, אשר הוא מנהג שנהגו לקרא בכל שבת נביאים וכתובים וש"ס משניות, ולסיימם בכל שנה בשמחת התורה. 

ראוי להחזיר עטרה ליושנה, שכן סדר זה של המשמרה, אשר כשמו כן הוא שמר על עם ישראל במשך הדורות. כדי לקיים משאלה זאת, עלה הרעיון להדפיס ספר, אשר יקל על הרוצים לחזור לקיים סדר זה. ואכן יצא לאור בשעה טובה ומוצלחת ספר "המשמרה" וקראנו לו בשם חדש "חק ליעקב" ע"ש אבי מורי יעקב זא'ק בן מאירה, זא'ק בגימ' חק. 

הוכנסו לספר מנהגים נוספים נדירים, אשר כמעט נשכחו מאתנו. והם מזמור מעין הפרשה המופיע בסידור ישן של תפילת החודש, ונעלם משאר הסידורים החדשים. נהגו בני ישראל לקרא בכל שבת במקביל לקריאת ההפטרה מן הנביאים בשחרית. קראו פרק אחד מן תהילים בתפילת המנחה, אחר קדיש תתקבל. ועוד הוכנס בספר, לוח דבר בעתו שסידר לנו, הרה"ג רבי מרדכי גנוט שליט"א בעל הלוח הגדול דבר בעתו, דבר בעתו מה טוב לקרא בכל יום, מה שקרא באותו יום וכתוב בתנ"ך.

 

ספר לחברים על הספר 'חק ליעקב'

לקוחות שרכשו את הספר "חק ליעקב", התעניינו גם בספרים הבאים:

חסד למשיחו

חסד למשיחו

הוסף למדף מחיר: 59 ₪

הספר טל אורות נוסף למדף שלך

עבור לתשלום