מוקד הזמנות - 03-5531443
המדף שלך (המדף ריק)

מאירת עיניים

   הוצאת ברזני

הספר מאירת עיניים לרבינו יצחק דמן עכו, הוצאת ברזני, 360 עמודים, כריכה קשה. ביאור סודותיו של הרמב"ן בפירושו של התורה.

אודות ספר מאירת עיניים

ספר מאירת עיניים ובו ביאר המחבר את סודותיו של הרמב"ן בפירושו על התורה כפי קבלתו מפי סופרים אשר היה תלמיד חבר ואיש סודו של הרמב"ן, עם מפתח הקדמת דרכי הקבלה לרבינו המחבר זצ"ל

בתוספת הגהות והערות, מראי מקומות, השוואות, ביאורים ופירושים הנקראים: פתח עיניים - על הקדמת דרכי הקבלה. ויפה עיניים על ספר 'מאירת עינים'.

אודות מחבר הספר מאירת עיניים

רבי יצחק בן שמואל דְּמִן עכו (ארץ ישראל שנים ה'י-ה'ק 1250 - 1340), נחשב לאחד מגדולי וחכמי העיר עכו בדורו. התפרסם בין היתר בזכות מחקר ההתחקות שלו על מקורותיו של ספר הזוהר, שהופץ לראשונה בזמנו על ידי רבי משה די ליאון, המתואר בספר יוחסין השלם. חיבר ספרים רבים, אך רובם הגדול לא נדפס.

רבי יצחק דמן עכו נולד בארץ ישראל בשנת ה'י (1250) לחכם בשם רבי שמואל. רבו המובהק היה רבי שלמה בן שמואל צרפתי הקטן (Petit) מעכו. התגורר בעיר עכו, שבאותה תקופה נחשבה כעיר החוף החשובה ביותר בארץ ישראל, ופעלה בה קהילה יהודית חשובה ומשגשגת, ונחשב בין גדולי חכמיה. יש המחשיבים אותו כתלמיד חבר של הרמב"ן. יש המונים כרבו גם מקובל בן אותו דור, בשם רבי אבנר.

כשנכבשה העיר עכו על ידי אלאשרף מלך מצרים בשנת ה'נא (1291) ורוב תושביה היהודים והנוצרים נהרגו או נלקחו בשבי, היה רבי יצחק בין השבויים. לא ברור באיזו מדינה השתחרר ונפדה משביו, אך קיימות עדויות על הימצאו בשנת ה' סא (1301) באיטליה, ובאותה שנה עקר מאיטליה ונסע לספרד כדי להתחקות אחר מקורו של ספר הזוהר שהתגלה בזמנו. השתקע בנווארה שבספרד, שם חי עד יומו האחרון, ובה נפטר בשנת ה'ק (1340) והוא בן תשעים שנה.

מלבד הספר מאירת עיניים חיבר גם את הספרים אוצר חיים, פירוש לספר יצירה, ליקוטים וקונטרסים שונים, תרגום לפירושו של רבי יהודה בן ניסים מלכה מפאסי על פרקי דרבי אליעזר.

 

ספר לחברים על הספר 'מאירת עיניים'

לקוחות שרכשו את הספר "מאירת עיניים", התעניינו גם בספרים הבאים:

הספר טל אורות נוסף למדף שלך

עבור לתשלום