מוקד הזמנות - 03-5531443
המדף שלך (המדף ריק)

צור חצבתם

   הוצאת מעמק חברון

הספר צור חצבתם, הרב אלי הורביץ הי"ד, בהוצאת מ'עמק חברון', כריכה קשה. שיעוריו של הרב אלי הורביץ הי"ד על האבות האמהות והשבטים בשפה זורמת וקולחת בשילוב סיפורים בעלי מסר רב לקורא.

אודות הספר צור חצבתם

בשיעורים שנערכו בספר זה מפגיש אותנו הרב אלי הורביץ זצ"ל הי"ד עם ענקיותם של אבות האומה, עם ישרותם וגודל קדושתם, מפגש המברר לנו את טבענו, והמשיב אותנו אל בריאותנו ואל עצמיותנו. כל זאת בהסברה מעמיקה ויחד עם זאת זורמת וקולחת, ומתובלת בסיפורים הבאים לקרב את התכנים אל לב הלומד ולהמחישם באופן חי.
בין הסוגיות הנידונות בספר – מה בין אברהם אבינו לנח? עניין הגמלים בשידוך של יצחק ורבקה; ברכות יצחק לבניו; פשר ההשתחוויות של יעקב לעשו; רחל ולאה; סוגיית יוסף ואחיו.
 
"הַבִּיטוּ אֶל צוּר חֻצַּבְתֶּם וְאֶל מַקֶּבֶת בּוֹר נֻקַּרְתֶּם. הַבִּיטוּ אֶל אַבְרָהָם אֲבִיכֶם וְאֶל שָׂרָה תְּחוֹלֶלְכֶם" (ישעיהו נא א-ב).

אודות מחבר הספר צור חצבתם

הרב אלנתן (אלי) הורוביץ (כ"ט באב תשי"א, 31 באוגוסט 1951 - ג' באדר ב' תשס"ג, 7 במרץ 2003) היה רב בישיבת שבי חברון, לימד הגות יהודית, ופעל לגשר בין קצוות בחברה הישראלית, בין היתר במפגשים עם אנשי "דור שלום". נרצח בפיגוע עם רעייתו דינה בביתם בקריית ארבע.

הרב הורוביץ נולד בכפר הרוא"ה ב-1951. בגיל צעיר עבר עם משפחתו לארצות הברית. בגיל 16 עלה לבדו לארץ והתגורר אצל קרובי משפחה בקיבוץ חולתה. אביו, הרב משה הורוביץ, היה ראש בית מדרש תורה BMT. שירת בצה"ל במסגרת חטיבת הצנחנים. לאחר הצבא למד בישיבת מרכז הרב, בין היתר אצל הרבנים צבי יהודה הכהן קוק, צבי טאו, ועודד וולנסקי. בי' באב תשל"ג נשא לאישה את דינה, שלמדה במכללה ירושלים באותה תקופה. לזוג נולדו במשך השנים 4 ילדים, ו5 נכדים. הרב אלי לימד בישיבת שבי חברון, בישיבת מעלה אליהו, במדרשת הרובע, בישיבת מצפה רמון, במכון בנין שלם, ותקופה מסוימת גם בישיבת ההסדר ירוחם. שיעוריו עסקו בעיקר בהגות יהודית, על פי בית מדרשם של הרב קוק ושל הרצי"ה. הגותו התאפיינה בהתמודדות עם דעות ועמדות בחברה הישראלית ובעולם, בין היתר עם התנועה הפמיניסטית, עם תנועות השלום הישראליות, עם הציונות החילונית ועוד.

הספר צור חצבתם מצטרף לחיבוריו הרבים ובהם: נבואת הנרות - ספר על חנוכה, מסילת ישרים המבוארבני החי ועוד רבים..

ספר לחברים על הספר 'צור חצבתם'

לקוחות שרכשו את הספר "צור חצבתם", התעניינו גם בספרים הבאים:

חדש
בני החי

בני החי

הוסף למדף מחיר: 55 ₪

הספר טל אורות נוסף למדף שלך

עבור לתשלום