מוקד הזמנות - 03-5531443
המדף שלך (המדף ריק)

באר מים חיים

ספר באר מים חיים, רבי חיים טירער, 4 כרכים, כריכה קשה. ספר באר מים חיים השלם המנוקד והמפואר עם הוספות מכתבי יד על התורה ומועדים מראי מקומות מפתחות וערכים.

אודות הספר באר מים חיים

הספר "באר מים חיים" הוא ספר דרשות וחידושים על חמישה חומשי תורה על פי דרך הפשט רמז דרש והסוד. בהוצאה מחודשת עם מראי מקומות מפתחות וערכים באותיות מאירות עיניים.  
הספר מתחלק ל4 כרכים המסודרים כך- כרכים א-ב - ספר בראשית, כרך ג- שמות, כרך ד- במדבר דברים. 

אודות מחבר הספר באר מים חיים

רבי חיים בן רבי שלמה טִירֶר (~ה'ת"ק, 1740 - כ"ז בכסלו ה'תקע"ח, 6 בדצמבר 1817) היה מגדולי תנועת החסידות ומחבר ספרי חסידות נודעים. הוא נודע בשם ר' חיים מצ'רנוביץ בשל תפקידו כרבה של העיר צ'רנוביץ.

רבי חיים טירר, שכונה "חיים מצ'רנוביץ" או "הצ'רנוביצר" (טשערנאוויצער), וידוע גם בשם ספרו באר מים חיים, היה מגדולי תנועת החסידות ותלמידו של רבי יחיאל מיכל מזלוטשוב. הוא נולד בכפר באזור בוצ'אץ' שבגליציה. אביו שלמה היה חסיד של הצדיק מהורודנקה. שם משפחתו המקורי היה טירור (Thiror), אך התפרסם בשם טירר.

כיהן כאב"ד בערים רבות, בהן: מוהילוב, בוטושן, קישינב וחבל בוקובינה. בבוקובינה פעל בין השאר בסוצ'אבה שבה ייסד את בית הכנסת גמילות חסדים. בשנת תק"מ נתמנה כרבה של קריפץ, ומשנת תקמ"ב כיהן כרבה של צ'רנוביץ. הוא נאבק למען הסכמת השלטונות האוסטריים להשבת היהודים שגורשו מווינה.

בשנת תקס"ה (1805), עם סיפוח חבל בוקובינה על ידי האימפריה האוסטרית ולאחר שנכנס לקונפליקט עם השלטונות האוסטריים, עזב רבי חיים את תפקידו כרבה של צ'רנוביץ, כדי לעלות לארץ ישראל, אך לאחר שעבר את הגבול אל נסיכות מולדובה שימש כרב בבוטושאן ומאוחר יותר בקישינב. לארץ ישראל הגיע רק בתקע"ג (1813) וקבע את מושבו בעיר צפת. הרב חיים טירר נאבק נגד חוקים שפגעו ביהודים ונגד המנהג להתפלל מחוץ לבית הכנסת.

הוא קבור בבית הקברות העתיק של צפת, במערה הנקראת מערת הבאר מים חיים. ועל המצבה נכתב: "פ.נ. (פה נטמן) הרב ר' חיים בהחסיד ר' שלמה מבאטישאן נלב"ע (נלקח לבית עולמו) ביום כ"ז כסלו תקע"ח". על שמו קרויים רחובות "באר מים חיים" (כשם ספרו הידוע יותר) ברחובות ובשכונת רמת אלחנן בבני ברק, וכן "מעלה באר מים חיים" בשכונת בית וגן בירושלים.

מלבד הספר באר מים חיים הוציא המחבר גם את הספרים: סידורו של שבת – מאמרים בנושא השבת, שער התפילה – מאמרים בנושא התפילה ועוד..

ספר לחברים על הספר 'באר מים חיים'

לקוחות שרכשו את הספר "באר מים חיים", התעניינו גם בספרים הבאים:

הספר טל אורות נוסף למדף שלך

עבור לתשלום